Дистанційна робота: як працювати ефективно навіть вдома

05 травня 2020, 20:04

фото тематичне

Через карантин багатьом довелося перейти в онлайн-режим та працювати вдома. Комусь так навіть краще, а для когось робота в оточенні родини стала справжнім викликом. Ось декілька порад, які допоможуть не втратити рівновагу та залишатися продуктивним працівником навіть вдома.

Роздрукуйте ваш розклад та погодьте з “домашніми” час, коли вас не турбувати

фото тематичне

Черкаська психологиня Людмила Бобух розповідає, що“вторгнення” інших членів сім'ї та домашніх тварин може завадити ефективно працювати вдома. 

фото з Фейсбуку Людмили Бобух

- Тому важливо серйозним тоном і вашим серйозним настроєм показати, що ви маєте намір працювати з дому і що вам потрібен час. Можливо, є сенс повісити в паперовому вигляді ваш розклад, щоб всі члени сім'ї знали, коли їм не варто заважати вам і коли у вас час і для них. Звичайно, не факт, що все пройде успішно і вам ніхто не заважатиме. Особливо, якщо діти ще маленькі. Але згодом у сім’ї почнуть розуміти те, що ви робите щось важливе і звикнуть до цього, - говорить психологиня.

Графік необхідно зробити. І краще, щоб він був наочний, тобто написаний або роздрукований на папері. І він завжди повинен бути на видному місці. Обов'язково внесіть туди перерви, щоб у всіх вас була можливість бути гнучкими в рішеннях, оскільки ситуація може змінюватися і інформація постійно оновлюється.

Створіть вдома робочу атмосферу

фото тематичне

Людмила Бобух радить створити вдома робочу обстановку: за допомогою облаштування кімнати під офіс, наприклад, і з допомогою одягу. Це дозволить повністю відчути поринути в робочу атмосферу.

Супервізор проекту «Онлайн супервізія Альянс», фахівчиня Благодійної організації "Позитивні жінки Черкаси" Ольга Мардар говорить, що під час карантину її звичний графік роботи змінився. 

фото з Фейсбуку Ольги Мардар

- Графік зсунувся "донизу". Зазвичай мій робочий день у офісі розпочинається о 9.00 та триває до 17.00. Зараз до роботи беруся після обіду та можу завершити і о 22.00. Є фіксовані у днях та часі, наприклад, дистанційні робочі зустрічі. А є ті робочі завдання, які можна виконати у зручний час, - розповідає пані Ольга. 

Окрім роботи, Ольга допомагає з навчанням та контролює виконання шкільних завдань сина. Чоловік долучається у разі потреби.

- З хатньою роботою справляємося разом. У нас є усний складений режим дня. Перша половина дня йде на навчання, приготування їжі, прибирання оселі та моє тренування. Після обіду у сина вільний час, а я маю організоване робоче місце, - каже Ольга Мардар.

Давайте собі відпочити та не соромтеся звертатися з проблемами до професіоналів

фото тематичне

- Розумійте також, що зараз, в умовах карантину, у кожного з нас новий досвід: ми всі розгублені або злі, або боїмося, і це нові неприємні почуття. Їх доводиться витримувати і помічати в інших. Тут, напевно, краще розбиратися з фахівцем, якщо розумієте, що іноді занадто важко все витримувати, - каже психологиня.

Також Людмила Бобух радить, якщо щось із цих рекомендацій ви вже пробували, але нічого не спрацювало, тоді просто попросити, щоб вас залишили в спокої на якийсь час. Щоб ви змогли відпочити, розслабитися і зібратися з думками. Зазвичай, трьох днів вистачає, щоб заново скучити за улюбленим заняттям.

У дистанційної роботи - свої переваги

фото тематичне

Ольга Мардар розповідає, що інколи ловить себе на думці, що вдома їй подобається працювати більше ніж у офісі, але є такі робочі завдання, які виконати дистанційно значно важче. 

- Якщо говорити про роботу як працівника організації, то я  вважаю, що робота у офісі більш ефективна. Але якщо про індивідуальне консультування онлайн, то тут скажу, що вдома зручніше, - говорить пані Ольга. 

Тренерка з візуального мислення, скрайберка Юлія Кнюпа розповідає, що її робота переважно була пов’язана із живими заходами - одні вона проводила у ролі тренерки, навчаючи людей створювати візуальні нотатки, інші - супроводжувала візуально, створюючи масштабні візуальні конспекти.

фото з Фейсбуку Юлії Кнюпи

- Тепер я проводжу онлайн-навчання і роблю цифрові конспекти під час онлайн-заходів. Якоюсь мірою це було викликом, адже треба було швидко опанувати технічний бік і адаптувати процеси, з іншого боку я тепер не витрачаю час на дорогу, - каже дівчина.

Час, що вивільнився, Юлія присвятила готуванню здорової їжі, домашньому фітнесу, пройшла курс англійської та ще кілька онлайн-курсів, почала вчитися грати на гітарі. 

- Коротше, я та сама зануда, бо я за весь карантин подивилася лише один серіал, а весь інший час жадібно вчилася, працювала і худла. Часом роботи було навіть більше, ніж до карантину - якраз через адаптацію, - розповідає Юлія. 

Також дівчина розповідає, що її цінності за період карантину точно змінилися. 

- Зрозуміла, як мені важливо бути в контакті з природою. Розумію, що подорожі світом мені зараз не так і привабливі, натомість сильно хочеться мандрів Україною і споглядання природної краси, - каже Юлія.

Підготувала Інга Голик

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору