Директора однієї з черкаських лікарень звинувачують у службовій недбалості: персонал вважає дії прокуратури невиправданими

22 вересня 2020, 20:00

фото тематичне

Очільнику Третьої Черкаської міської лікарні повідомили про підозру в службовому недбальстві. Підставою для цього стала закупівля нібито вживаного медичного обладнання для закладу. Персонал лікарні вважає дії прокуратури незрозумілими, а обвинувачення - безпідставним.

У повідомленні пресслужби прокуратури Черкаської області йдеться про те, що  директор лікарні за бюджетні кошти здійснив закупівлю вживаних медичних виробів без перевірки їх якості та за відсутності передбачених законодавством документів. Це завдало збитків комунальному закладу у розмірі понад 2,2 млн гривень.

Проте персонал лікарні запевняє, що головний лікар не порушив свої службові обов’язки, а тендер на закупівлю медичного обладнання проводився з дотриманням усіх вимог.

- Ще у 2018 році для нашої лікарні закупили ліжка та тумби. Торги проводилися через систему “ProZorro” без жодних порушень. Також були підписані всі договори про закупівлю, - розповідає заступник головного лікаря Третьої міської лікарні, лікар ортопед-травматолог першої категорії Віталій Григор’єв.

За його словами, тоді для потреб лікарні закупили 352 багатофункціональних ліжка за ціною від 20 до 23 тис грн.

- На ринку реальна ціна таких ліжок, які довго служитимуть, становить від 24 до 36 тис грн. Тому за завищеними цінами ніхто обладнання не купував, - говорить Григор’єв.

Проте основне звинувачення стосовно дій головного лікаря полягає в тому, що ці ліжка були вживаними, тобто завезені як гуманітарна допомога з-за кордону. Потім їх відновили та продали в лікарню.

- Був оголошений тендер на закупівлю цього обладнання. У ньому брала участь потрібна кількість осіб. Чи були ці ліжка відновлені, чи ні - ми не знаємо. Нам надали всю технічну документацію про те, що ліжка прибули з-за кордону та є розмитненими, що вони відповідають санітарно-гігієнічним нормам тощо. Так само і тумби, всі вони прийшли запаковані, централізованою доставкою, - говорить Віталій Григор’єв. - Я не можу стверджувати, чи було це обладнання відновлене, чи воно нове. Я знаю одне - наша лікарня отримала 352 ліжка доброї якості, які будуть слугувати роками. Моя позиція та позиція більшості персоналу полягає в тому, що головний лікар дбає про наш медичний заклад та розвиває його. Лікарня пережила вже не одну кризу та продовжує рости, розвиваються відділення і проводяться ремонти. І от коли людина щось робить, їй починають “вставляти палиці в колеса”.

Судове засідання у цій страві відбудеться у середу, 23 вересня. Очільника Третьої міської лікарні можуть відсторонити від виконання службових обов’язків на два місяці.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Ольга :

А хіба за гуманітарну допомогу треба платити? Чи тут та сама схема, що і з секонд-хендом? ТАМ нам пакують безкоштовно вживані речі як гуманітарку (щоб нужденним людям роздавати), а ТУТ їх продають як щось “цінне”…

Ірина :

З березня 2020 року моя мама перебувала в неврологічному відділенні цієї лікарні, я бачила (мабуть) ці ліжка, добротні, багатофункціональні, зручні. Якщо навіть вони придбані з порушенням, то що в нашій державі робиться законно. А прокурори лікуються в інших лікарнях.

Любов :

Чудове у Вас сприйняття світу… не дивуйтесь чому так живете, ви на більше і краще ще не доросли…

Вгору