Двох підсудних за вбивство журналіста з Черкащини мобілізували

22 лютого 2023, 13:42

Двох підсудних у справі про вбивство журналіста, учасника Революції Гідності з Черкащини Василя Сергієнка мобілізували, повідомляє "Суспільне".

Журналіста Василя Сергієнка у квітні 2014 року викрали з власного будинку. Згодом його тіло з ознаками катування знайшли та розпочали карну справу. Суди стосовно підозрюваних у справі проходили спочатку на Черкащині, потому справою зайнялися Офіс Генпрокурора та ДБР.

Як зазначили в Державному бюро розслідувань, слідчі здійснюють досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактами "організації невстановленими на цей час високопосадовцями органів державної влади України викрадення людини за попередньою змовою групою людей та умисного вбивства з особливою жорстокістю на замовлення", а також за фактом створення злочинної організації.

- За результатами досудового розслідування до суду для розгляду по суті скерували обвинувальні акти щодо семи людей, — додали у відомстві.

Відомо про те, що у справі фігурували: Вадим Мельник, Роман Недибалюк, Віктор Горбенко, Максим Русін, Володимир Воронков, Валентин Завражин, Валерій Федоров та Андрій Іносов.

У Офісі Генпрокурора своєю чергою зазначили, що публічні обвинувачення у провадженнях, що стосуються цієї справи, підтримують їхні прокурори.

Одну зі справ розглядають за обвинуваченням Валерія Федорова та Андрія Іносова за ч. 3 ст. 146, п. п. 3, 4, 6, 11, 12, ч. 2 ст. 115, ч. 4 ст. 28, ч. 2 ст. 162, ч. 1 ст. 255 Кримінального кодексу України. Нею займається Дарницький райсуд Києва, нині вона на стадії підготовчого судового засідання.

- Обвинувачені перебувають у міжнародному розшуку. Щодо них обрали запобіжні заходи у вигляд і тримання під вартою (заочно). Наступні судові засідання призначили на березень та квітень, — зазначили у відомстві.

Ще одну справу розглядають за обвинуваченням 3авражина, Недибалюка, Воронкова, Русіна, Мельника та Горбенка — у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 27, ч. 2 ст. 194, ч. 3 ст. 146, п. п. 3, 11, 12 ч. 2 ст. 115, ч. 1 ст. 255 Кримінального кодексу. Після об'єднання в одну судову справу за них взявся Дарницький районний суд Києва.

Надалі матеріали стосовно обвинувачених виділили в окремі судові провадження.

Зокрема, що стосується Русіна — судовий розгляд триває. Наступне судове засідання призначене на 22 лютого.

Також триває судовий розгляд у судовій справі за обвинуваченням 3авражина та Недибалюка. Чергове засідання призначили на початок березня.

Щодо Горбенка та Мельника — судовий розгляд зупинили у зв’язку з призовом обвинувачених для проходження військової служби за призовом під час мобілізації.

Стосовно Воронкова — судовий розгляд зупинили у зв’язку з розшуком обвинуваченого.

Стосовно обвинувачених 3авражина, Недибалюка, Мельника та Горбенка обрані запобіжні заходи у вигляді особистого зобов’язання, щодо Русіна — застава.

- За законом, якщо їх не тримали під вартою і відсутній обвинувальний вирок суду (до вироку особа вважається невинуватою), то їх можуть мобілізувати. Тут виходить така ситуація: після їхнього повернення зі служби справу щодо них продовжать розглядати з того місця, на якому цей розгляд зупинився, тобто факт наявності статусу учасника війни на фінал справи не впливає. Але тут ситуація "50/50": ніхто не може гарантувати, що ці люди після завершення служби за мобілізацією не будуть переховуватися від органів досудового розслідування. По факту маємо якісь такі зобовʼязання «на чесному слові» Хоча з юридичної точки зору все і логічно: немає вироку і не під вартою — можуть бути призвані на службу, — розповів юрист Олександр Колесніков.

За інформацією Watchers, Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) 15 вересня ухвалив рішення на користь Вадима Мельника, обвинуваченого в організації вбивства журналіста Василя Сергієнка.

У скарзі до Європейського суду з прав людини Мельник заявив: не мав доступу до належної медичної допомоги під час утримання в СІЗО. Він скаржився також на: утримання у металевій клітці під час судових засідань у 2017–2018 роках; начебто свавільне "повторне затримання" слідчим 30-го травня 2017-го року; нібито необґрунтоване утримання його під вартою під час досудового розслідування; неналежний розгляд українськими судами скарги щодо законності його затримання у 2017-му році; відсутність незалежності українських судів під час розгляду питання щодо утримання його під вартою на досудовому слідстві.

Відтак, суд вирішив, що Україна має сплатити Мельнику 10 тисяч євро як матеріальну шкоду.

Нагадаємо, що Василя Сергієнка викрали та закатували у квітні 2014 року в Корсунь-Шевченківському.  Слід зазначити, що убивство 58-річного Василя Сергієнка було ретельно сплановане, а його виконавці розділені на дві групи. Завданням першої було викрасти журналіста й передати безпосереднім вбивцям. Останні мали позбавити його життя, а тіло закопати в заздалегідь приготовленій ямі в лісі, що за 15 кілометрів від Корсунь-Шевченківського.

Про зникнення Сергієнка 4 квітня 2014 року правоохоронцям повідомила його мати. За її словами, біля дому невідомі особи заштовхали її сина в машину й повезли в невідомому напрямку. Близько доби його шукали одночасно міліція й активісти місцевої самооборони. 5 квітня у виграївському лісі знайшли свіжу могилу й викликали на місце оперативників. У ній і виявили закатоване тіло журналіста. Його ноги були зв’язані стрічкою, а на руках — кайданки. На тілі загиблого було декілька ножових поранень.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору