Два роки по смерті семирічного Андрійка з Черкас: на якому етапі судова справа

30 серпня 2023, 20:05

Фото: Суспільне.Черкаси

Спливає два роки після, як розпочаті кримінальні справи стосовно смерті семирічного Андрійка з Черкас, пише Суспільне.

У серпні 2021 року до Черкаської обласної дитячої лікарні привезли семирічного хлопчика з чисельними травмами. Через деякий час дитина померла. У недогляді підозрюють названих дідуся та бабусю. Через два роки судів підозрювані перебувають під домашнім арештом, а вироку у справі так і немає.

Тривалість судового процесу пов'язана зі складністю кримінального провадження:

"Наразі триває з’ясування обставин та перевірка їх доказами. Тривалий судовий розгляд пов’язаний із складністю кримінального провадження з огляду на значну кількість його учасників, обсягу доказів", - повідомила речниця Черкаської обласної прокуратури Богдана Кулик.

У серпні 2021 року, коли розпочалось досудове розслідування, кримінальне провадження розпочали за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого статтею 128 Кримінального кодексу України — необережне тяжке тілесне ушкодження, та частиною 3 статті 135 Кримінального кодексу України — залишення в небезпеці, що спричинило тяжкі наслідки.

Нині, за словами Богдани Кулик, розглядають обвинувачення за другою із цих статей. До обох обвинувачених продовжує діяти обраний у 2022 році судом запобіжний захід.

"Стосовно них продовжує діяти запобіжний захід у вигляді нічного домашнього арешту".

Відтак, бабуся загиблого хлопчика — Вікторія Лясова не може залишати місце проживання без дозволу суду 20:00 до 06:00 години, а дідусь — Юрій Лясов – з 21:00 до 07:00.

Судові справи відбуваються у закритому режимі, журналістів на засідання не пускають.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Гість :

А на паркані будинку,де занапастили життя маленького 7 річного янголятка Андрійка Лясова,досі періодично з’являється надпис:”Світлана Шишлюк,де ви були?”.Це звернення до тодішньої очільниці служби у справах дітей,яка не понесла відповідальності за бездіяльність своїх співробітників,які дивним чином”не знали”,що дитина проживає за цією адресою,в нелюдських умовах,в 4річному віці доглядає бійцівських собак,терпить знущання і росте голодна в повній антисанітарії.Ця жахлива трагедія нічому не навчила ні чиновників служби у справах дітей,які роками ігнорують такі сім’ї,ні депутатів,які свого часу не підтримали петицію про відставку Шишлюк.Душе шкода,що справа досі не доведена до кінця.Зрозуміло,що дитину не повернеш,але так само незрозуміло,чому вбивці на волі і обвинувачення розглядається лише за однією із статей.Невже перебування вдома під час комендантської години це справедливий запобіжний захід для потенційних вбивць?Скоріше,це насмішка над пам’яттю Андрійка та над працею небайдужих людей(сусідів,журналістів),які відкрили очі усієї країни на безкарність людської жорстокості та неосудність чиновників та робітників соціальних служб,які окрім підготовки відписок,нічим більше не займаються.

Гість :

В “службі захисту дітей” ще лишився Вічкань, який все життя працював в міліції срср по дітям. Звідти був звільнений через численні скандали, аналогічну бездіяльність.

Переселенка :

Хочу підтвердити, що Вічкань зі служби захисту дітей поводить себе неадекватно у відношенні малолітніх.
Він їх залякує, що забере від матері, що вони будуть їсти суп без м’яса і пити чай без заварки.
Такий случай був в службі в приміщенні цнап, де ми ставали на облік і треба була довідка.

Вгору