Кандидати на посаду міського голови Черкас, чинний мер Анатолій Бондаренко та місцевий IT-підприємець Віктор Євпак, сьогодні влаштували дебати у студії "Суспільне. Черкаси".
Почали свій дискурс кандидати з представлення своєї передвиборної програми.
Віктор Євпак зокрема розповів, що майбутнє Черкас він вбачає у створенні нових робочих місць та впровадження програми "Безпечне місто". За словами Віктора, Черкасам потрібна зміна якості управління, містом повинні керувати сильні управлінці.
Анатолій Бондаренко на початку зазначив, що для нього честь бути мером такого міста, як Черкаси.
- Раніше у Черкаському Палаці одружень провалювалася підлога, при прощанні з рідними черкасці не могли доїхати до кладовищ. Ми ви правили цю ганьбу. Ми навели порядок у парках і скверах, у 2016 році стали найкращими в Україні за кількістю та якістю ремонту доріг. Це була моя передвиборна обіцянка, і ми з командою її виконали. Ми зробили проїзд для дітей безкоштовним в громадському транспорті, зберегли профтехучилища, які держава намагалась знищити... Наша мета полягає в тому, щоб Черкаси увійшли в трійку найкомфортніших міст України за проживанням. Ми це здатні зробити, бо за останні 5 років Черкаси просунулись у цьому рейтингу із 14-го на 7-ме місце, - зазначив Бондаренко.
Обговорили кандидати і свої стратегії розвитку міста.
За словами Віктора Євпака, стратегія повинна бути не в голові, а на папері, розроблена спеціалістами та керованими тими, хто буде її впроваджувати.
Анатолій Бондаренко зазначив, що стратегії опонента нагадують казки, які ніколи не стануть дійсністю. Стратегія ж, яка діяла останні роки довела свою результативність, продовження цієї стратегії представлять за три місяці.
- Попередній міський голова теж мав багато стратегій, але нічого з них реалізувати не вдалося. Слова пана Віктора нагадують мені ті роки. Наша команда працює над стратегією спільно з найкращими програмами тих політичних сил, які пройшли у міську раду, які в свою чергу напрацьовували їх з жителями міста по своїх округах. Міський голова не може забезпечити повний розвиток самостійно, повинна бути місцева підтримка, а не в Києві чи інших містах. Підтримка людей і депутатів. Ми готові запропонувати таку стратегію, яка потрібна людям і за яку будуть голосувати депутати, - розповів Бондаренко.
Обговорили в прямому ефірі й наболіле питання громадського транспорту в Черкасах.
Зокрема, Віктор Євпак розповів, що його команда представила реальну концепцію транспортної реформи, яку створили на основі найкращих прикладів в Україні.
- У нас повністю закрита транспортна система. Потрібна комплексна система, яка виведе наших перевізників з тіні, - зазначив Євпак.
Анатолій Бондаренко розповів, що у міській раді вже лежить проєкт з Міжнародним банком розвитку щодо транспортної реформи у Черкасах.
- Я хочу, щоб цю реформу втілили найкращі фахівці, які мають досвід на базі не лише інших українських, а й європейских, - відповів Бондаренко.
Цей блок закінчився тим, що міський голова наголосив на тому, що теоретичні знання дуже відрізняються від практичних. А свого опонента він назвав теоретиком без практичних навиків.
- На жаль, мій опонент не розуміє, що спілкування з комп'ютером — це одне, а практична робота — це зовсім інше. В житті все набагато складніше. Мало поставити трафарет Бондаренка і щось йому закидати, як це робили у вашому штабі, хоч це і по-дитячому, погодьтесь. Часто треба приймати складні, не популярні рішення, йти проти дурних рішень із центру, брати на себе відповідальність. Наша команда до цього готова, - наголосив Бондаренко.
Обмінялись кандидати і взаємними "люб'язностями". Так, Віктор Євпак "закидував" Бондаренку закупівлю обладнання під час пандемії за завищеними цінами та витрачання коштів на асфальт та плитку.
- Так, ми витрачали кошти і на асфальт, і на плитку, і на ремонти шкіл та дитячих садочків, і на розвиток комунального господарства, і на нові тролейбуси. Ви ставите у вину нашим головним лікарям (саме вони, за словами, Бондаренка закуповували обладнання, - ред.), що де-яке медичне обладнання в лікарні закуповувалось за завищеними цінами. А ви тоді бачили ціни? Тоді маски продавались мало не по 40 гривень за штуку! І не все можна було купити. Я особисто телефонував у Китай і просив, щоб нам продали ШВЛи! Бо нам лише обіцяли ШВЛ-ли, кисневі концентратори, а на практиці місто не отримало ні копійки на обладнання і засоби захисту для лікарів. Міський бюджет недоотримав 194 мільйони гривень через карантин, однак виділив 104 мільйони на закупівлі для лікарень. Це ті кошти, на які ми мали завершити ремонт тієї ж вулиці Сумгаїтської, інших вулиць, - апелював Бондаренко.
Сам же Віктор Євпак не відповів прямо на жодне із запитань опонента. Зокрема щодо того, чому він не платить у бюджет Черкас як підприємець за землю, чому мінімізує податки, розбивши свою ІТ-компанію на десятки ФОПів для мінімізації податків. Так само він не зміг дати відповідь, чому готовий опиратись у Черкасах на силу Петра Порошенка та на партію "Слуги народу", хоч раніше жорстко критикував перших за "барижництво на крові", а інших — за те, що розділяють місто на сфери впливу.
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram