Досі нічия: міська влада відхрещується від дороги-вбивці

15 серпня 2019, 14:04

Нещодавно на автодорозі між Черкасами та Смілою трапилася трагедія – загинув байкер із Одеси. На думку громадськості, ДТП сталася через ями на цьому відрізку автошляху. Обласна влада перекладає відповідальність на міську: мовляв, колись давно ця територія належала місту. Але нині ця дорога не перебуває на балансі у жодній зі структур, - запевняють у міській раді.

Директор департаменту житлово-комунального комплексу Черкаської міської ради Юрій Панченко зазначає: «Відповідно до Переліку автомобільних доріг загального користування державного значення, автомобільні дороги Н-16 та Р 10 належать до автомобільних доріг державного значення. А це підтверджує, що місто не має жодних законних підстав виділяти кошти на ремонт цієї ділянки дороги».

Згідно зі статтею 8 Закону України “Про автомобільні дороги”, до територіальних автомобільних доріг (тобто доріг державного значення) належать автомобільні дороги, що з’єднують з дорогами державного значення основні аеропорти. Зазначена ділянка автомобільної дороги та частина вулиці Смілянської міста Черкаси з’єднує Міжнародний аеропорт “Черкаси” із автодорогами державного значення Н-16 та Р 10, -  у вою чергу пояснює заступник директора департаменту управління справами та юридичного забезпечення Олександр Мазур.

Орган державного управління автомобільними дорогами загального користування відповідає за стан автомобільних доріг загального користування відповідно до діючих норм та фінансування, до яких у даному випадку належить «нічийний» відрізок. Це свідчить про те, що місто не може обслуговувати цю дорогу, - каже він.

"Стосовно цієї ділянки дороги ми ведемо дискусію з ОДА вже чотири роки. Думаю, місто могло би взяти цю ділянку на баланс разом з навколишніми землями. Тож якби в нас були законні повноваження, ми б давно відремонтували її разом з вулицею Смілянською", - озвучив позицію міської влади міський голова Черкас Анатолій Бондаренко.

Нагадаємо, вочра мотолюбителі мітингували під обласною адміністрацією, вимагаючи від чиновників відповіді стосовно того, кому ж належить дорога-вбивця. До активістів вийшов заступник голови ОДА Костянтин Омаргалієв, який запевнив,що знайде балансоутримувача за два дні. При цьому, зауважимо, він називав відповідльною за цей відрізок шляху саме Черкаську ОДА.

Коментарі

Вгору