Дорогу до Черкас відремонтують за тальнівські гроші

28 вересня 2016, 13:32

280920161043074591185

Заступник голови бюджетної комісії Ігор Новицький наполіг, щоб на сесії районної ради окремо розглянули питання надання коштів на ремонт дороги до Черкас. Адже депутати повинні брати персональну відповідальність за кожну витрачену копійку з бюджету, пишуть Вісті Черкащини.

– На бюджетній комісії був озвучений лист від Черкаської обласної державної адміністрації з приводу того, що вони роблять ремонт дороги Золотоноша – Умань. Тому всі райони, через які проходить дорога, мусять, грубо кажучи, скинутися грішми, – каже заступник голови бюджетної комісії Ігор Новицький. – Просять 550 тисяч гривень. Коли депутат Тульчинський поцікавився скільки виділяють інші райони, йому відповіли 200-250 тисяч. Питання неоднозначне. У районі вистачає власних проблем, які потребують фінансування. Лише до бюджетної комісії надійшло 42 звернення з проханням виділити гроші на зарплати, газ, медикаменти і так далі. Хочу почути думку кожного, чи потрібно виділяти ці гроші, коли у нас є багато власних проблем, чи ні.

Ігор Валерійович і на комісії, і на сесії декілька разів наголошував, чи усвідомлюють колеги те, що зараз, коли не вистачає коштів навіть на зарплату, віддають мінімум 200 тисяч на дорогу до Черкас.

Голова райдержадміністрації Василь Клименко зазначає, що рішення приймалося не в області, а на державному рівні.

– 214 мільйонів надійшло з державного бюджету на область. Область повинна пропорційно виділити 10 відсотків. Позаяк коштів катастрофічно не вистачає і в нас, і в області, було прийнято таке рішення 10 відсотків розділити порівно між районами. Тобто нам попало на район 588 тисяч. Якщо ці кошти не дамо, то ті що надійшли будуть спрямовані на іншу область. Хоча, ми не впевнені, що вони будуть до кінця року використані, – говорить Василь Петрович.

Депутат обласної ради Анатолій Скіченко уточняє – ці гроші підуть на ремонт дороги у Черкаському, Смілянському та Корсунському районі. Але якщо не дати в цьому році, то на наступний рік і нам не дадуть.

Депутати погодилися і проголосували за виділення 200 тисяч на ремонт дороги до Черкас.

А заодно і поцікавилися станом наших доріг. Згідно офіційних даних у 2016 році на латання доріг Тальнівщини витрачено майже 4 мільйони гривень.

– Ямкові ремонти доріг загального користування проведено на 2 мільйони 784 тисячі гривень. Зокрема, це дорога Золотоноша-Черкаси-Сміла-Умань – на суму 1 мільйон 127 тисяч; Тальне – Маньківка – 950,3 тисячі; Тальне-Камянече на суму 142 тисячі. Також ліквідовано ями на дорогах місцевого значення на суму 1 мільйон 440 тисяч гривень. Цікошти надійшли з місцевих бюджетів, – доповідає депутатам начальник управління агропромислового та економічного розвитку Віталій Захарчук.

Зазначимо, адміністрація завжди полюбляла гру в цифри. Тому озвучені суми не співпадають із виставленими на сайті у інформації про хід виконання Програми соціально-економічного і культурного розвитку Тальнівського району за 1півріччя 2016 року. Часом розбіжності не в більшу сторону, а в меншу.

– У їхній математиці сам чорт ногу зламає. Коли кажуть правду, не розбереш, – говорять між собою депутати.

Тому не всі однозначно сприйняли бадьорий тон доповідача. На їх думку неякісним латанням проблему не вирішити.

– У гривнях ліквідовано, а насправді самі бачимо. Безобразіє», – говорить депутат Анатолій Ковальов.

– Ви не переконали і не спростували, – звертається до Захарчука депутат Олександр Пилипенко. – Гіршої дороги, як біля Майданця важко знайти. Це не докір вам.

– Я поважаю Ваш вік, але Ви проїхали раз, а я щодня їжджу. Знаю кожну ямку, – перебиває Віталій Володимирович.

– Значить Ви навчилися їздити в умовах бездоріжжя, – не здається Олександр Феодосійович.

Заради справедливості зазначимо, більшість доріг у районі потребують якісного капітального ремонту. Але у держави не вистачає на них коштів.

Сесія Звенигородської районної ради відбудеться в п’ятницю.

– Плануємо виділити 250 тисяч гривень, – каже голова РДА Василь Довбуш. Однак за це рішення ще мають проголосувати депутати.

Поділитись

Коментарі

Вгору