Доктор фізико-математичних наук викрив плагіатора-Кузьмінського?

26 травня 2014, 13:14

З листом до міністра освіти і науки України Сергія Квіта звернувся провідний науковий співробітник Інституту механіки ім. С. П. Тимошенка НАН України, доктор фізико-математичних наук, лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки Віталій Слинько. У листі науковець просить звернути увагу на наукову діяльність ректора Черкаського національного університету, депутата Черкаської обласної ради від Партії регіонів Анатолія Кузьмінського, інформує "Прочерк".

Справа в тому, що нещодавно в університеті відбувся захист дисертації одного з науковців на здобуття вищого ступеня. Цікаво, що в роботі помітили цілі шматки переписаного з інших робіт тексту. Як не дивно, науковим консультантом роботи саме Анатолій Кузьмінський.

«Неналежно був проведений попередній розгляд дисертації. Фактично, засідання кафедри було закритим. І незважаючи на те, що дисертаційна робота була присвячена проблемам фізичної освіти, на засідання не запросили провідних вчених в галузі фізики. Та й до попередньої експертизи роботи не були залучені фахівці, тож експертиза була проведена неякісно. А відповідно до Положення «Про порядок присудження наукового ступеня», затвердженого Кабміном, персональну відповідальність за якість, об’єктивність та своєчасність підготовки висновку про дисертацію несе ректор університету Анатолій Кузьмінський», – зазначає Віталій Слинько у листі до міністра.

Найбільшим же недоліком роботи є те, що вона містить явні текстові запозичення. Віталій Слинько навіть склав для себе порівняльну таблицю з запозичених фрагментів тексту, яку також надіслав міністру.

«Побіжний аналіз автореферату дисертаційної роботи свідчить про грубе порушення його автором норм наукової етики, зокрема, автореферат містить явні текстові запозичення ,ідеї, та наукові результати без посилання на джерело. Більшість основних положень в дисертації, які виносилися на захист, були отримані раніше. Це є свідченням несумлінного проведення попередньої експертизи дисертації, за якість проведення якої несе персональну відповідальність науковий консультант роботи Анатолій Кузьмінський», – стверджує Віталій Слинько.

Віталій Слинько просить призначити службове розслідування та провести незалежну експертизу наукової роботи, а також позбавити науково консультанта, опонентів та членів спеціалізованої вченої ради права участі в атестації наукових кадрів.

Водночас Анатолій Кузьмінський заявив, що захист дисертації в університеті відбувся як належить.

– Відбулося все як належить. Засідала вчена рада найвидатніших вчених України. Вони все обговорювали. Робота проходила різні експертизи. Все там було нормально. А Віталію Слиньку просто хочеться роботи в університеті, тому він і пише всюди скарги. Я скажу, що це лист шантажиста і вимагателя, який хоче отримати роботу, тому й тисне на інших. Слинько бачить якісь порушення в роботі, а 22 вчених України бачать інакше. Та це право Віталія Слинька мати свою думку, – зауважив Анатолій Кузьмінський.

Нагадаємо, що 22 червня в Анатолія Івановича закінчується контракт. Опісля має відбутися конференція, де таємним голосуванням обиратимуть з-поміж винесених на конкурс кандидатур достойного на посаду ректора ЧНУ.

– Одразу скажу, що свою кандидатуру не подаватиму на конкурс. Як писав Григір Тютюнник перед тим як застрелитися: «Домучуйте когось іншого…» – засміявся Анатолій Іванович. – Отже, нові часи вимагають нових людей.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору