До пенсії черкаським освітянам та пільговикам доведеться працювати “зайвих” 5 років

15 серпня 2015, 18:40

02

Черкаським освітянам та пільговикам збільшили страховий стаж для виходу на пенсію. Трудитися їм тепер доведеться на 5 років більше. Зміни в законодавстві стосуються вчителів, лікарів, соцпрацівників та робітників шкідливих професій, інформує vikka.ua.

Оксана демонструє своє надбання. Вона - викладач української. Зараз, посеред літа, наводить порядки. Говорить: для неї це не просто робоче місце, а другий дім. Вчителює вже з чверть століття. Цього наразі їй вдосталь, аби піти на пенсію за вислугою років.

Оксана Мельниченко, вчитель: "Не просто ж так встановили цю межу 25 років. Мабуть керувалися якимось психофізичними якостями, що саме на цьому кордоні людина повинна постояти і подумати, чи варто працювати далі, чи ні. Мабуть 30 років для когось буде занадто багато."

Напередодні для освітян збільшили страховий стаж. Тепер для вислуги треба відпрацювати 30 років. Оксані пощастило: у неї до квітня цього року були необхідні терміни. Ті ж, хто їх не має, "наздоганятиме" пенсію. Щороку до необхідного стажу добавлятимуть по шість місяців. Жінка вважає: зробили це не з метою економії.

Оксана Мельниченко, вчитель: "Не більше десяти вчителів пішло на пенсію за вислугою. Це по суті на рівні держави – копійки. Зовсім інше бачу, це ще один наступ на освіту, на бюджетну сферу."

Хоч торкається нововведення більшості черкаських освітян, та на пенсію за вислугою йдуть одиниці. Повідомляють в департаменті освіти. Тому викладацької паніки тут не очікують. Лише поуточнюють: в галузі буде більше досвідчених працівників.

Валерій Данилевський, директор департаменту освіти і науки ЧОДА: "В чому позитив, людина, яка має гарну кваліфікацію, вона може досить гарно навчати. А негатив, що досягнувши педагогічного звання, людина інколи припиняє рости. А молоді працівники приходять повні бажання, повні енергії, легко сприймають педагогічні нововведення. Але водночас хочу відмітити, не думаю, що такі ініціативи уряду будуть сприймати із захватом."

Водночас у пенсійному відомстві запевняють: новина про підняття страхового стажу не ошелешила нікого. Її очікували вже кілька років, після того, як збільшили загальний пенсійний вік. Кажуть: така реформа – справедлива. Зокрема, вона врівноважує співвідношення пенсійного віку звичайного та пільгового. Але водночас, робітники шкідливих професій за першим і другим списком опинилися в складніших умовах виходу на відпочинок.

Наталія Сергієнко, заступник начальника управління ПФУ у м. Черкаси: "На пенсію людина може піти тільки тоді, коли є дві такі складові: по-перше, стаж, по-друге, досягнення необхідного віку. Тобто скільки б ти не мав: хоч ти із 17 років працюєш 20 років, але у 37 ти не підеш. Буде витримуватися ця різниця в 10 років."

Тих, хто потребує реформи, в рази менше, ніж тих, хто під неї підпадає. Оксана хоч і має можливість піти, каже: працюватиме, поки стане снаги.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору