Приміщення колишнього кінотеатру «Мир» реконструюють і перетворять у кілька спортивних залів. Вже у понеділок підрядна фірма розпочне роботи. Насамперед візьмуться за покрівлю, опісля – систему опалення, а вже потім – за внутрішні роботи.
На реконструкцію спрямують близько шести мільйонів гривень. Чотири вдалося пролобіювати з державного бюджету нардепу Олегові Петренку, ще два спрямувало місто. Із понеділка на об’єкті розпочнуть ремонтны роботи. Завершити їх планують до кінця року.
Щоб обговорити з підрядником особливості проекту та проконтролювати підготовку до початку робіт, сьогодні там побували Олег Петренко, а також заступник департаменту освіти та гуманітарної політики Богдан Бєлов і начальник управління сім’ї, молоді та спорту Ольга Сисоєва.
За словами директора комплексної ДЮСШ Анатолія Лихацького, «Мир» стояв без ремонту близько десяти років. П’ять років тому його передали на баланс спортивної школи, оскільки та не має власного приміщення для занять. Було розроблено проект, проте до його реалізації кілька років "руки не доходили". Тільки після відвідин цього приміщення взимку новим міським головою Анатолієм Бондаренком справа зрушила з місця й до міського бюджету заклали кошти для початку ремонту. До цієї ініціативи приєднався і народний депутат.
На першому поверсі будівлі розмістяться адміністративні кімнати, роздягальня, а також дві сучасні вбиральні з душовими кабінами. У колишньому кінозалі облаштують зал для спортивної гімнастики. На другому поверсі планують розмістити відділення тенісу і бадмінтону для початкових груп. На третьому – дві роздягальні для тренерів, а також кімната, де батьки зможуть чекати дітей із занять і навіть «підглядати» за тим, як вони займаються, через спеціальні віконця.
– На сьогодні для занять зі спортивної гімнастики місто орендує приміщення у спортивному комплексі «Спартак», виплачуючи в рік близько 500 тисяч гривень. Оскільки кінотеатр буде капітально відремонтовано, ми зможемо спрямовувати ці кошти на покращення спортивної інфраструктури. Обсяг робіт – колосальний, але докладемо всіх зусиль, аби до кінця року сюди вже «заїхали» діти, – розповідає начальник міського управління сім’ї, молоді та спорту Ольга Сисоєва.
Вона також говорить, що частина снарядів для спортивної гімнастики вже є – їх закупляли раніше. Решту планують докуповувати під час ремонту. Утім, відповідне рішення мають ухвалити депутати на одній із сесій.
Символічно, що початок робіт із реконструкції розпочнеться якраз із перемогою українського спортивного гімнаста Олега Верняєва на Олімпійських іграх у Ріо, каже народний депутат України Олег Петренко.
– Перемога Верняєва – це результат тривалої і кропіткої праці. Читав одне з його інтерв’ю ще до поїздки на Олімпійські ігри, в якому він розповідав, в яких умовах тренуються олімпійці. Ці умови, м’яко кажучи, дуже недосконалі. Що вже говорити про місця, де займаються діти? – каже Олег Петренко. – Є небагато видів спорту, куди в п’ять років можна віддати дитину займатися спортом. І серед таких – саме спортивна гімнастика. Виростаючи, не всі діти стають гімнастами, багато з них ідуть в інші види спорту. Але всі, хто з дитинства займаються гімнастикою, отримують хорошу базу: стають більш спритними, гнучкими, аніж їх ровесники.
За словами Олега Петренка, зал для спортивної гімнастики відрізняється від решти тим, що його неможливо використовувати універсально.
– Зал складається зі стаціонарно встановлених снарядів, які неможливо кудись переносити. Саме тому виникла необхідність будівництва окремого залу для спортивної гімнастики. Неможливо цим видом спорту займатися, наприклад, у спортзалі якоїсь зі шкіл. Хочеться подякувати міській владі, яка допомагає в реалізації цього проекту і матеріально й організаційно.
За інформацією прес-служби Черкаської міської ради
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram