До Черкас приїдуть зірки світового балету

13 листопада 2020, 17:20

Вистави за участі зірок світового балету Катерини Кухар та Олександра Стоянова, а також Артура Гаспара (соліста гурту "Kazaky") відбудуться 25 листопада в ПК "Дружба Народів" о 18:00.

Найгарніша пара світового балету Катерина Кухар та Олександр Стоянов, а також Артур Гаспар виступлять в легендарному одноактному балеті "Кармен-сюїта".

У другій частині на глядачів чекає одноактний балет з нотами східних пряностей "Шехерезада", який виконають Катерина Кухар і Олександр Стоянов.

Білети можна придбати ТУТ.

"Кармен-сюїта"

Ролі Кармен та Хозе виконають світові зірки балету, лауреати міжнародних конкурсів Катерина Кухар та Олександр Стоянов. В Україні завдяки їх імені у балетного мистецтва стало більше шанувальників, а закордоном їх запрошують танцювати на кращі балетні сцени світу: в Париж (Palais des congres), Токіо (Bunka Kaikan), Шанхай (Shanghai Grand Theatre), Женеву (Theatre du Leman ), Рим (Teatro dell'Opera di Roma), Мадрид (Theatro Real), Маскат (The Royal Opera House Muscat), Берлін (Staatsballet Berlin) і багато інших.

Артур Гаспар - неординарний артист балету, з особливим стилем, закінчив Академію балету імені А.Я. Ваганової. Успішно поєднує роботу в групі "Kazaky" і в балетних постановках. Співпрацював зі співачкою Madonna, а також танцює в проекті "The Great Gatsby".

Про виставу "Кармен-Сюїта":

"Кармен-Сюїта" - шедевр світового балету. Історія про трагічну долю циганки Кармен (виконує Катерина Кухар) і сліпо закоханого в неї солдата Хозе (виконує Олександр Стоянов), якого вона кидає заради молодого Тореро (виконує Артур Гаспар).

Біля витоків задуму балету за оперою "Кармен" стояла балерина Майя Плісецька. Для неї кубинський балетмейстер Альберто Алонсо склав лібрето і хореографію "Кармен-сюїти" за повістю Проспера Меріме, а чоловік і композитор Родіон Щедрін написав транскрипцію до балету.
Зміст новели Проспера Меріме, який розкривається в опері в чотирьох актах, в балеті ущільнено в один.

Лібрето: за новелою Проспера Меріме "Кармен": Альберто Алонсо
Хореографія: Альберто Алонсо
Музика: Жоржа Бізе та Родіона Щедріна
Балет на 1 дію

"Шехерезада"

Світова прем'єра вистави "Шехерезада" відбулася в Парижі, на сцені знаменитого театру Гранд Опера (Grand Opera) в 1910 році. "Шехерезада" - балет на сюжет з казки "Тисяча і одна ніч". За радянських часів цей спектакль перебував під забороною, як видовище надто еротичне. І ось, тільки в двохтисячних, в українців з'явилася можливість познайомитися з одноактним твором під східні музичні мотиви, написані Н. Римським-Корсаковим. Цей балет - справжнє буйство фарб, пристрасті і неймовірною хореографії, який зарядить глядачів новими емоціями і фантазіями

Короткий сюжет:

У шахському гаремі Зобеїда намагається умилостивити чоловіка. Але Шахріар похмурий: приїхав до нього брат Земан, правитель Персії, та запевняє, що дружини шаха невірні. Шахріар оголошує, що відправляється на полювання. У його відсутність мешканки гарему прохають головного євнуха впустити в гарем їх коханців - рабів. Раптово повернувся Шахріар та застає дружин, які розважаються з коханцями. Сама Зобеїда (виконує Катерина Кухар) в обіймах Золотова раба (Олександра Стоянова). Яничари правителя Шахріара стратять шаблями дружин і рабів за зраду. Зобеїда молить залишити їй живою, але, отримавши відмову, вбиває себе кинджалом.

Лібрето і хореографія: Михайло Фокін
Постановка: Віктора Яременка
Оформлення: Марії Левитською
Музика: Микола Римський-Корсаков
Балет на 1 дію

Цитати артистів про своїх героїв з балету "Кармен-сюїта":

Катерина Кухар: "Образ Кармен несе в собі "виклик"! Кармен може любити так, ніби ніколи не кине. Але на наступний день, може піти так, ніби ніколи не любила. Кармен в балеті - це відмінна техніка з чіткими і гострими рухами. Це акцент на руках, немов сама Кармен промовляє: "Дивіться на мої руки! Заради вашої ж безпеки!".

Олександр Стоянов: "Мій герой романтик, солдат Хозе, якого спокушає Кармен. Мій герой не може впоратися з емоціями і закохується в неї. Але любов йому приносить тільки розчарування. Хозе роздирають дві пристрасті - бажання і відчай, які і штовхають його на вбивство Кармен".

Артур Гаспар: "Я танцюю партію Ескамільо, тореадора. За сюжетом мій герой закохується у волелюбну Кармен, в результаті, вона не дістається нікому".

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору