Дмитро Фірташ планує інвестувати у програму нафтохімії 2,5-3 млрд. доларів протягом п‘яти років

09 травня 2014, 18:07

Голова Ради Групи компаній Group DF Дмитро Фірташ планує інвестувати у програму нафтохімії 2,5-3 млрд. доларів протягом найближчих п‘яти років.

Про це Дмитро Фірташ заявив під час телемосту з працівниками концерну «Стирол», Черкаського і Сєвєродонецького «Азотів» та «Рівнеазоту».

- Ми вже знаємо інвестиційну програму по нашим підприємствам. Вона повністю розписана, зрозуміло, які реконструкції потрібно зробити на кожному з підприємств, і що вони будуть виробляти, – сказав Дмитро Фірташ, відповідаючи на питання співробітника концерну «Стирол». Бізнесмен відзначив, що запуск програми нафтохімії дозволить розгорнути в Україні виробництво пластиків та синтетичних тканин – сировини для виробництва великого спектру продукції, яку Україна імпортує. Частка нафтохімічної продукції в структурі імпорту сягає 5%.

- Якщо ми виконаємо план, то Україна скоротить імпорт на 3-3,5 млрд. доларів на рік. Крім того, можна буде створити кілька сотень тисяч нових робочих місць на виробництвах кінцевої продукції з сировини, яку ми будемо випускати, – сказав бізнесмен. Він відзначив, що спектр продукції кінцевого споживання широкий – від пластикового посуду та будматеріалів до елементів автопокришок та пластикових меблів.

Дмитро Фірташ пояснив, що для початку реалізації програми необхідна сировина, яку випускають нафтопереробні заводи. С цією метою проводяться переговори з одним з НПЗ.

- Я думаю, до кінця року ми підпишемо всі документи. Після цього ми почнемо реконструкції на наших підприємствах. І у наступному році ми плануємо запустити нафтохімічне виробництво, – сказав Дмитро Фірташ.

Поділитись

Коментарі

Вгору