Дідусеві “ігри”: історія 10-річної дівчинки, яка страждала від сексуальних домагань

31 січня 2019, 22:17
Дідусеві "ігри": історія 10-річної дівчинки, яка страждала від сексуальних домагань

Фото тематичне

Над жартами про "розписку на секс" наша героїня сміятися навряд чи буде. За 32 роки життя вона  пережила розлучення, знущання чоловіка та не з чуток знає, як готуватися до судового процесу з питань насилля. Доля посягнула на найцінніше – її дітей. Алла (ім’я змінено за проханням героїні) має одну доньку та двох синів, які, за своє невелике життя встигли дізнатися, що таке образи, нелюбов батька та, навіть, сексуальні домагання.  Про це пише "Інфоміст".

Гостини у дідуся й бабусі не завжди бувають приємними

"Історія у мене погана", – намагаючись посміхнутися, починає свою розповідь Алла. Її доньці Єві (ім’я змінено за проханням героїні) зараз 10 років. Як і всі діти, маленька ходить до школи та має свої хобі. Мама розповідає, що дівчинка дуже любить танцювати і малювати. Побачивши Єву в навчальному закладі або на вулиці, ви навряд чи здогадаєтеся, що протягом трьох років школярка терпіла сексуальні домагання свого дідуся.

– Відправляла Єву із семи років у гості до мами і тата свого першого чоловіка. Усе життя, наче, знала цих людей. Ніяких "дзвіночків" для хвилювань ніколи не виникало, – продовжує розповідь Алла. 29 грудня жінка відправила свою доньку на Новий рік в гості до бабусі з дідусем. Коли та повернулася, мати запідозрила щось недобре. Алла розповідає, що запропонувала Єві ще раз поїхати погостити в село. Однак донька навідріз відмовилася від цієї ідеї.

– Чого? Все ж нормально було. Тебе хтось ображав?

– Так, він на мене кричав і за руку схватив.

– Нічого він тобі більше не робив?

– Робив.

– Що? – Штани знімав і труси.

– І там чіпав?

– Так.

Алла відразу викликала поліцію.

Не літературна вигадка Набокова, а реальне життя

Медична експертиза показала, що дівоча пліва розтягнута, але не порвана. Мати дівчинки, відводячи очі, пошепки каже: "Раніше не розуміла, чому він не хотів брати на канікули моїх синів, і казав, що любить лише дівчаток".

Коли про ситуацію дізналася дружина 59-тирічного горе-дідуся, то у цій історії виплило ще кілька неприємних фактів.

– Бабуся каже, що дід її бив, знущався над нею. Вона працювала на роботах, на городі. Тільки вона десь затримається, а у нього вже там коханки через вікно вилазять, – розповідає Алла.

До цього всього про сексуальні домагання вирішили зізнатися й інші жертви: донька цього чоловіка і племінниця. Останній зараз 28 років. Зізнається, що раніше мовчала, бо дядько їй пригрозив. А донька взагалі виїхала за кордон, щоб не бачити такого татка. Алла каже, що цього діда бояться, бо він усіх залякує. Описує цього чоловіка, як здоровезного качка, який майже щодня виходить на пробіжку до лісу.

Жінка розповідає, що раніше було видно, що дід любив Єву. Як онуку. І мати з бабусею не могли б подумати, що така ситуація може статися. Дідусь часто залишався наодинці з маленькою, бо баба постійно була на кухні. Коли Алла разом із свекрухою почали аналізувати їхнє життя за останні три роки, то збагнули, що не помічали кілька важливих деталей у поведінці Єви. Із семи років дівчинка почала дуже соромитися. Милася лише сама. "Кажу їй, давай я тобі допоможу. Ти ж ще дитина", – згадує Алла. Однак на ці пропозиції дівчинка лише віднікувалася та просила залишити її одну у ванній.

Також бабусі згадалася ситуація, коли під час канікул Єва різко захотіла додому.

– Пройшло всього три дні і вона почала плакати типу "Я хочу до мами. Я більше тут не залишуся". І баба протягом тижня привезла її до мене. Коли мала приїхала додому, то була дуже радісна. Я не могла від неї добитися пояснення, чому вона так рвалася до мене. Казала, що дуже хотіла до мами. А на ранок, вже й забула, що перед цим була в гостях у бабусі із дідом, – переповідає історію Алла.

Зараз мама Єви готується до судового процесу, у цей же час дід криком кричить, що дитина бреше і що він нічого не робив. А якщо буде суд, то дід обіцяє, що його зв’язки все вирішать.

Алла із ніжністю розповідає про свою доньку і каже, що це найкраща дівчинка у світі. Єва ніколи не відмовить у допомозі, навіть сама постійно пропонує свою поміч. А як тільки чує про діда, то дуже просить не дзвонити в поліцію і нікому нічого не розповідати, бо "він зробить мені щось погане".

Не мовчати.

Зараз Алла зі своїми трьома дітьми живе у Центрі допомоги жінкам "Мережка". Тут опинилася, бо втекла від свого другого чоловіка. Зробила це, розповідає, бо той дуже погано ставився до дітей і доводив її до істерик.

– У мене було два варіанти: або в дурку, отам, знаєте, в Смілі, або сюди, – описує своє життя Алла.

"Кинь його об землю", – так її чоловік озивався про їх спільного сина, якому зараз два роки. Коли Алла просила благовірного погратися із молодшою дитиною, аби вона повчила уроки зі старшими або наварила їсти, той відповідав, що у нього є свої справи. Жінка жила з ним три роки. Каже, що на початку стосунків він і в «МакДональдз» возив, і в парки. А після одруження все не так у нього стало, то діти не так сіли, то їдять багато. Згадує, що цукерки «Барбариски» 200 грамів на цілий місяць купляв. Казав, щоб розтягували на довше.

Одного разу жінка не витримала знущання над дітьми й викликала поліцію. Однак правоохоронці лише взяли 200 гривень, які запропонував їм чоловік Алли й попросили його більше так не робити і не ображати жінку та дітей.

Не мовчати. Ось щось радить Алла усім жінкам, які терплять різні види насилля: "Не мовчіть, бо заб’є і заклює. Забирайте дітей та йдіть. Ми мовчимо, бо боїмося. Жінки вважають, що чоловікам усе можна: і нас набити, і вдарити дитину. Вони не мають право ні на те, ні на інше. Це моя думка зараз. А раніше я терпіла все, думала, що народжу йому дитину, будемо разом, а його потім ще дужче переклинило".

Зараз Алла планує знайти дітям садочок, влаштуватися на роботу і знімати квартиру. І обов’язково розлучитися. Також шукає Єві психолога, аби допомогти дитині оговтатися від дідусевих "ігор". Але зізнається, що спеціалісти зараз дуже дорогі, а шкільні психологи бояться братися за це діло, оскільки не хочуть нанести дитині ще більших травм.

– Я дуже рада, що ми з донькою зараз як найкращі подруги. Я їй довіряю, а вона мені. Відтепер усі проблеми будемо вирішувати разом. Коли поліція питала у Єви, чи не знімав дід штани, мала відповідала, що ні. Не уявляю, що було б з дитиною, якби він почав це робити, – завершує Алла.

Коментарі

Вгору