Деякі прихожани обурюються, що в парку Хіміків будують церкву Московського патріархату

26 червня 2014, 18:28

Поновлення будівництва церкви Московського патріархату у черкаському парку Хіміків на фоні російської агресії хвилює деяких мешканців цього мікрорайону. Так, місцева небайдужа жителька Валентина Мухова є прихожанкою церкви Київського патріархату, проте, щоб помолитися у церкві, що близька їй за духом, Валентина Олексіївна змушена їхати у центр міста, пише "Прочерк".

– Я зраділа, коли там, де я живу, почали будувати церкву. Будівництво було призупинене, та нещодавно відновлене. Згодом я дізналася, що це церква Московського патріархату. Але ж їх церков у місті достатньо. Я ходила до Свято-Троїцького собору, та мені там сказали, що вже все вирішено і не можна нічого вдіяти. Мовляв, тепер треба молитися, щоб в Україні церква стала єдиною. Але оскільки Росія стала агресором по відношенню до України, то про об’єднання церков годі говорити. Виходить, що в новій церкві прихожани слухатимуть проповіді про братні народи, які нині такими не є. Та чи повинні ми країні загарбнику віддавати наші пасторські душі? Не можна, щоб Москва духовно загарбувала Україну, – обурюється черкащанка Валентина Мухова. 

Митрополит Черкаський та Чигиринський УПЦ КП Іоан у розмові з кореспондентом «Прочерку» розповідає, що свого часу церква клопоталася про виділення їй земельної ділянки в районі Хімселища.

– Нам було відмовлено, мовляв, є закон, який забороняє виділяти землі в парку. Через кілька років ми дізналися, що в парку виділили землю Московському патріархату. Тоді саме до влади прийшли регіонали, тож ми нічого не могли вдіяти. Цікаво, що вони ж мають також своє приміщення у Третій міській лікарні, де правлять служби. У нас є церкви в Південно-Західному районі, біля обласної лікарні, капличка біля черкаського університету тощо. Планується будівництво церкви при в’їзді у місто з боку Дніпра. А от в Хімселищі і районі «Д» не маємо церкви. Та претендувати на місце, яке віддали Московському патріархату, вже не можемо. Не можемо зараз говорити і про об’єднання церков, бо Московський патріархат на це не йде, – зазначає Іоан.

У свою чергу, митрополита Черкаського і Канівського УПЦ МП Софронія обурило запитання «Прочерку» щодо того, чи зменшилася кількість прихожан в церквах Московського патріархату у зв’язку з російською агресією. Так само він зауважив, що недоречно говорити про будівництво церкви на Хімселищі. Мовляв, все це законно і робиться для українців.

– Хто мене критикує за будівництво церков, то нехай самі щось зроблять. Хто їм не дає? Я по Черкащині збудував більше 500 храмів. І все це не для Москви, а для українців, які тут живуть. У Черкасах лише мікрорайон Хімселище був без нашого храму. Тепер церква там будується. Я б радив тим, хто порушує питання доцільності будівництва нашої церкви, не втягувати нас в політику, – сказав Софроній.

Що ж до об’єднання церков, то він зауважив, що втомився говорити про це з незнаючими людьми. Мовляв, люди не розбираються в канонах, а говорять про об’єднання церков.

– Зараз не про це мова. Ви бачите, що робиться в країні, – сказав Софроній.

Поділитись

Коментарі

Вгору