Децентралізація – заради блага людей, а не для амбіцій політиків

07 листопада 2018, 15:37

Децентралізація - заради блага людей, а не для амбіцій політиків

Як відомо, 23 грудня цього року на Черкащині відбудуться вибори в 27 новостворених об'єднаних територіальних громадах (ОТГ). Як і все нове, процеси децентралізації і об'єднання громад не обходяться без помилок і проблем. Про шляхи їх вирішення і свої плани на майбутніх виборах розповіли представники ВО "ЧЕРКАЩАНИ" на прес-конференції "ОТГ – новий етап розвитку місцевого самоврядування".

У цілому, вже всім зрозуміло, що ОТГ – це ефективна й демократична модель місцевого самоврядування. Як засвідчила практика, такі громади можуть самостійно приймати рішення, розподіляти фінанси, жити без вказівки районних рад і адміністрацій, і домагатися відчутних успіхів у своєму соціально-економічному розвитку.

- Досвід тих 26 ОТГ, які вже є на Черкащині, свідчить, що там, де прониклися відповідальністю – результати вагомі. У громадах з'явилися кошти, активно розвивається інфраструктура сіл. Люди відчули, що вони господарі у своїх селах і мають самі дбати про свій добробут. Тут як приклад, можна навести Степанецьку, Ліплявську, Єрківську ОТГ. До речі, їх очолюють представник нашого обєднання. Крім того, ОТГ Черкащини ще й отримали понад 100 мільйонів гривень на розвиток від держави. Тож, можна жити, - зауважив депутат облради, секретар ради обласної організації ВО "ЧЕРКАЩАНИ" Олександр Коваленко.

Децентралізація - заради блага людей, а не для амбіцій політиків

За словами учасників прес-конференції, процес децентралізації незворотній, тому ВО "ЧЕРКАЩАНИ" братиме найактивнішу участь у їх створенні та формуванні органів влади об'єднаних громад. Зауважимо, що завдяки своїй принциповій і послідовній позиції щодо захисту прав та інтересів простих людей, ця політична сила вже завоювала величезний кредит довіри серед черкащан. Досить сказати,що до рад усіх рівнів - районних, сільських, селищних, міських - ВО "ЧЕРКАЩАНИ" вже делегували близько 350 депутатів. Крім того, партія має 71 депутатський мандат в новостворених ОТГ, її члени очолюють Канівську, Шполянську, Катеринопільську райради і Шполянську міську раду, голови Лисянської і Канівської РДА – також представники ВО "ЧЕРКАЩАНИ" тощо. Нарешті, в Черкаській обласній раді ВО "ЧЕРКАЩАНИ" мають другу за чисельністю депутатську фракцію, яка налічує 14 осіб. І всі ці успіхи прийшли не на хвилі популізму, який так люблять представники інших партій, а завдяки наполегливій і копіткій праці всіх членів команди.

- На майбутніх виборах ВО "ЧЕРКАЩАНИ"висуватиме кандидатів у депутати у всіх 27 ОТГ. Сьогодні ВО "ЧЕРКАЩАНИ" досить потужна і авторитетна партія на політичній мапі Черкащини, яка об’єднала представників різних професій, соціального та майнового стану, віросповідань. Значна частка підприємців, фермерів, керівників - люди, які кропіткою працею, розумом, талантом, а не маніпуляціями, створили влаcний бізнес, забезпечують роботою тисячі черкащан, справно наповнюють бюджет. А 23 грудня покаже, кому люди довіряють найбільше, - зауважив депутат облради від ВО "ЧЕРКАЩАНИ", керівник фракції Анатолій Підгорний.

У той же час, не можна відмовитися і від того факту, що на сьогоднішній день деякі ОТГ показують явно незадовільні результати - а в результаті населення розчаровується в самій ідеї децентралізації.

Децентралізація - заради блага людей, а не для амбіцій політиків

- Причин досить багато, але найголовніша, на мій погляд – це неякісне управління. Просто потрібно, щоб саме керівництво об'єднаних громад - голова і депутати – розуміли проблеми людей і спільно працювали над їх вирішенням, щоб життя людей стало краще. Не потрібно робити на ОТГ політичний піар – потрібно працювати для людей. І все буде добре. Ми висуваємо своїх кандидатів з тих людей, які за своє життя щось зробили, а не просто для статистики. Це, в першу чергу, професіонали високого рівня, які вже відбулися як особистості, мають неабиякий життєвий досвід та авторитет, і для них проблеми громади – це їх власні проблеми. Наше головне завдання – сформувати дієві ради на місцях, які б дали можливість консолідувати бюджетні ресурси, спрямувати їх на вирішення найболючіших проблем, які виникли перед громадою. Вони практично ідентичні: дороги, дитсадки, школи, освітлення, водопостачання, медустанови тощо, - заявив депутат облради від ВО "ЧЕРКАЩАНИ" Валентин Галушко.

На зайву політизацію виборів в ОТГ звернули увагу ' інші учасники прес-конференції.

- У нас ситуація з виборами в ОТГ щороку політизується. Представники багатьох партій підходять до цього не з точки зору користі для громади, а виходячи з власних політичних амбіцій. Насправді це тільки заважає створенню дієвих і компетентних органів управління. На жаль, ми це вже можемо спостерігати за рядом створених ОТГ: замість вирішення нагальних проблем, там займаються партійними суперечками і чварами. До речі, я знайомився з європейським досвідом, був у Польщі і Чехії - там політики взагалі не втручалися в їхні реформи децентралізації. І в Європейській хартії самовизначення немає жодного слова про політику. У нас же все перевернули з ніг на голову, - вважає секретар ради Канівської районної парторганізації ВО "ЧЕРКАЩАНИ", депутат Канівської райради Микола Фесенко.

У зв'язку з цим представники ВО "ЧЕРКАЩАНИ" на Канівщині виступили із зверненням до всіх політичних партій і закликали до чесності та законності на майбутніх виборах в ОТГ.

- І на минулих виборах до ОТГ, і тепер ми стоїмо за чесні і прозорі вибори, проти будь-яких маніпулювань. Звичайно, ми зацікавлені, аби якомога більше наших представників було в громадах. І в якості депутатів, і в якості очільників. Але все має відбуватися демократично, чесно і в межах чинного законодавства. Наголошую, для нас не стільки важливо представник якої політсили чи самовисуванець переможе. Важливо, яким чином. І, по-друге, щоб людина, яка переможе на виборах і очолить громаду, була принциповою у відстоюванні громадської думки, уміло керувала витрачанням бюджетних коштів, не йшла проти совісті, служила людям, а не окремим особам, - підсумував Олександр Коваленко.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору