Держбюджет на 2019 рік: що чекає на українців у новому році?

26 грудня 2018, 10:06

Держбюджет на 2019 рік: що чекає на українців у новому році?

Затверджений у першому читанні бюджет на наступний рік зберігає всі пріоритети і програми, започатковані Кабінетом Міністрів, залишаючись при цьому збалансованим – видатки відповідають доходам. Це означає, що в 2019 році держава захистить всіх, хто потребує державної допомоги і продовжить реалізацію системних реформ.

- Ми передбачили всі сфери, які будемо підтримувати. Мова про безпеку і оборону, освіту, охорону здоров’я, розбудову доріг, питання енергоефективності, розвитку децентралізації. Головне, аби бюджет залишався збалансованим. І зараз треба уникнути популізму і роздування видатків, - зазначив прем’єр-міністр України Володимир Гройсман.

Додаткові кошти на соціальні виплати та пенсії

У 2019 році особлива увага буде приділена посиленню соціального захисту населення - держава захистить всіх, хто потребує державної допомоги. З цією метою Уряд передбачив збільшення розміру субвенції місцевим бюджетам на виплату соціальних допомог до 63 млрд грн. До цих коштів належатиме і фінансування нових урядових ініціатив допомоги українським родинам з дітьми - "пакунок малюка", муніципальну няню - і програму монетизації субсидій на житлово-комунальні послуги.

З нового року підвищиться мінімальна заробітна плата, яка збільшиться до 4173,00 грн, а з 1 березня 2019 року вперше будуть автоматично проіндексовані пенсії в залежності від зростання інфляції та середньої заробітної плати. Крім того зростуть і військові пенсії - в середньому на 738 гривень.

- У держбюджеті на 2019 рік передбачається достатній ресурс, щоб повністю покрити індексацію пенсій українцям, заплановану з весни, і збільшення пенсій військовим пенсіонерам, які також заплановано на 2019 рік, - заявила міністр фінансів Оксана Маркарова.

Що стосується програми фінансування субсидій, то за словами міністра, з цією метою буде виділено близько 58 млрд грн. Ці кошти витрачатимуться за двома напрямками, один з яких передбачає перехід на монетизацію субсидій до кінця 2019 року.

Доступні ліки – мільйонам українців

Охорона здоров’я залишається одним із бюджетних пріоритетів. Для забезпечення системності змін у результаті реформування медичної сфери заплановано 55,7 млрд грн медичної субвенції. Продовжиться розширення фінансування програми "Доступні ліки" – тож, наступного року не повториться ситуація, що склалася на Черкащині в 2018 році, коли інсулінозалежні хворі не могли отримати ліки.

За словами віце-прем’єр міністра Павла Розенка, Уряд вже працює над тим, щоб у майбутньому розширити коло тих хвороб, за якими люди зможуть отримувати ліки або безкоштовно, або за цінами нижчими на 80-85%.

Розбудова черкаських доріг

Як зазначив голова Черкаської облдержадміністрації Олександр Вельбівець, найбільш гострою проблемою Черкащини є стан черкаських доріг. Головна складність полягає в тому, що рішення цієї проблеми потребує величезних фінансових ресурсів, тому це питання не одного-двох, навіть не п'яти років.

- Сьогодні з боку держави робляться реальні кроки в цьому напрямку – передбачається фінансування з держбюджету, створений Державний дорожній фонд, який делегує відповідні фінансові ресурси на місця, - повідомив посадовець.

Зазначимо, що в 2019 році за рахунок субвенції на місцеві дороги передбачено виділення 14,7 млрд грн, в той час як загальні видатки на ремонт та розбудову доріг перевищать 55,6 млрд грн.

Розвиток громад

До бюджету-2019 закладено підґрунтя для подальшої розбудови фінансового зміцнення територіальних громад. На Черкащині 67% населення Черкаської області входять до ОТГ.

У 2018 році для Черкаської області з Державного фонду регіонального розвитку було передбачено майже 140 млн грн.  В 2019 році можливості для громад ще більше розширяються. Обсяг фінансового ресурсу місцевих бюджетів у 2019 році складе 568,7 млрд грн.

Завдяки тому, що мінімальна кошторисна вартість для проектів з будівництва становить 5 млн грн та мільйон гривень – для інших проектів, громади отримають змогу реалізувати масштабні ініціативи, а не витрачати кошти на "ремонтні" проекти.

Бюджет зростання

Попри те, що суттєвим тягарем для економіки залишаються борги, накопичені в минулі періоди, Уряд запланував стабільне зростання вітчизняної економіки. Плановий ріст ВВП наступного року має скласти 3%. Дохідна частина бюджету порівняно з поточним роком збільшиться на 17,7 млрд грн.

 

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору