Держаудитслужба на Черкащині виявила порушень на 50 млн гривень

30 липня 2018, 12:31

Північний офіс держаудитслужби з початку року провів 31 результативну ревізію, виявлено порушень на понад 5о мільйонів гривень. Загалом за результатами роботи офісу було розпочато 13 досудових розслідувань, вручено 4 підозри. Про це під час координаційної наради в облдержадміністрації повідомила начальниця обласного управління Північного офісу держаудитслужби Тетяна Велько, пише ІнфоМІСТ.

Серед типових порушень у витратній частині вона назвала питання заробітних плат та нецільове використання коштів.

– Якщо говорити про ревізії в бюджетних установах, то іноді з’ясовується, що 25 відсотків доходної частини вони витрачають на зарплати. Навряд громада схвалила б такі рішення. Адже замість того, щоб розвивати соціальну сферу, вкладати кошти в те, що залишиться після вас, ви просто вкладаєте гроші в великі зарплати, – говорить посадовець.

Аж 92 % порушень пов’язані з нецільовим використанням коштів. Окрім того, є низка порушень, які стосуються доходної частини. Наприклад, у питаннях пайових внесків від забудовників.

– Є прикрий випадок, який ми виявили під час перевірки виконкому Городищенської міськради. По трьох об’єктах була занижена кошторисна вартість, щоб був меншим пайовий внесок. У цьому питанні нині розбирається  поліція, – зауважила вона.

Також  порушення часто виникають через занижену кошторисну вартість земель, через що бюджети недоотримують мільйони гривень. За словами посадовиці, часто порушення виявляють у відділах освіти.

Наприклад, у відділі освіти Уманської РДА виявлено порушень на понад 5 мільйонів. Серед найпоширеніших:  понаднормове списування пального, незрозумілі суми за комуналку, зловживання в питанні харчування дітей тощо.

Коментарі

Вгору