Депутати ухвалили бюджет Шполянської громади на 2018 рік

25 грудня 2017, 15:16

20 грудня під час позачергової 11-ї сесії міської ради депутати прийняли бюджет Шполянської міської об’єднаної територіальної громади на 2018 рік. За відповідне рішення проголосували усі зареєстровані у залі депутати.

- Бюджет міської громади відпрацьований усіма профільними відділами та депутатськими комісіями. Він збалансований і охоплює фінансування різних галузей господарства міської громади. Вперше за багато років, міський бюджет - 2018 можна назвати соціальним, враховано фінансування усіх соціальних програм, прийнятих раніше, у тому числі матеріальну підтримку пільгових категорій населення, надання пільг для учасників АТО, які є мешканцями об’єднаної громади. Окрім того, вперше з 2018 року харчування учнів 1-4 класів повністю оплачуватиме міський бюджет, - зазначив під час засідання очільник громади Сергій Кравченко.

Кошти бюджету громади розподілені на різні галузі. Освіта - понад 16 мільйонів гривень заплановано на утримання закладів дошкільної освіти, 42,5 мільйони - на утримання та розвиток загальної середньої освіти (школи громади). Понад 2,5 мільйони планується спрямувати на позашкільну освіту, майже півтора мільйони – на міжшкільний навчально-виробничий комбінат, понад мільйон – на дитячо-юнацьку спортивну школу,

Культура - утримання Шполянської дитячої школи мистецтв обійдетьсяв понад 3 мільйони гривень, на розвиток і утримання міського та двох сільських будинків культури заклали в бюджет понад 900 тис. грн., утримання бібліотечної системи – 119,5 тисяч гривень. На підтримку міського парку дитячого дозвілля виділили понад 550 тис. грн., на КП «Муніципальна інспекція» близько 500 тис. грн., на підтримку територіального центру – близько мільйона гривень. Цього року заплановано левову частину коштів спрямувати в галузь медицини, а саме: понад 18 мільйонів гривень виділити на утримання Шполянського центру первинної медико-санітарної допомоги, 200 тис. грн. субвенції міського бюджету спрямувати районному бюджету на вторинну медицину

Понад один мільйон виділено на підтримку соціально-незахищених верств населення, учасників АТО та їх сімей. Сюди також входить матеріальна допомога, яка надається згідно рішення виконавчого комітету міської ради, витрати на перевезення громадян пільгових категорій у громадському транспорті, допомога учасникам ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС, на призовну дільницю, підтримка місцевих організацій з вадами зору та слуху, субвенція на перший квартал Матусівській спортивній школі. На утримання комунальних підприємстввиділено понад 3 мільйони гривень.

Очільник громади Сергій Кравченко зазначив, що ухвалений бюджет є стартовим, за необхідності зміни до нього вноситимуться на наступних засіданнях сесій міської ради.

За його словами, 112 мільйонів 796 тисяч 779 гривень – таким визначено загальний обсяг доходів та видатків бюджету Шполянської міської об’єднаної територіальної громади на 2018 рік з урахуванням трансфертів із державного бюджету. Обсяг власних доходів та видатків визначений у сумі понад 59 мільйонів це на 24 мільйони або на 59,2 % більше надходжень 2017 року.

Загалом на позачерговій 11 сесії міської ради розглянули близько 40 питань, з яких 18 проектів рішень питання землі.

На цьому засіданні народні обранці одноголосно схвалили три програми, що стосуються комунальної сфери, зокрема: Програму фінансової підтримки комунальних підприємств Шполянської міської ради об’єднаної територіальної громади Черкаської області на 2018-2020 роки, Програму благоустрою Шполянської міської ради об’єднаної територіальної громади на 2018 -2020 роки та Програму «Соціальний захист населення Щполянської міської об’єднаної територіальної громади на 2018-2020 роки».

В галузі освіти - депутатський корпус остаточно надав згоду прийняти у комунальну власність Шполянської ОТГ бюджетних установ-закладів загальної середньої освіти та їх цілісних майнових комплексів, внесли зміни до Порядку призначення на посаду керівників дошкільних навчальних закладів Шполянської міської ОТГ, затвердженого рішенням міської ради від 14.09.2017 № 6-8/VIII (відповідно до норм чинного законодавства найменування посади керівника закладу дошкільної освіти зміниться у її штатному розписі: «завідувач» на «директор»), внесли зміни до Порядку призначення на посаду керівників загальноосвітніх навчальних закладів Шполянської міської ради ОТГ від 19,09.2017 №6-7/VIII. Тож, відтепер у тексті Порядку призначення на посаду керівників закладів загальної середньої освіти Шполянської міської ради ОТГ слова «загальноосвітній навчальний заклад», «навчальний заклад», «навчально-виховний процес» в усіх відмінках і числах замінено відповідно словами «заклад загальної середньої освіти» і «освітній процес» у відповідному відмінку і числі згідно із Законом України «Про освіту». Одноголосно депутати надали згоду на прийняття у комунальну власність громади бюджетних установ – закладів позашкільної освіти (до переліку ввійшли: Шполянський Будинок школярів, Шполянська районна станція юних натуралістів, Шполянська станція юних техніків, Шполянська дитячо-юнацька спортивна школа), схвалили прийняття у комунальну власність Шполянську дитячу школу мистецтв.

Також, серед питань освіти депутати підтримали важливе рішення про погодження кандидатури Голос Людмили Олексіївни на посаду директора ДНЗ № 4 «Сонечко» Шполянської міської ради.

Нагадаємо, що перед цим, Людмила Голос пройшла конкурсний відбір проведений комісією, яку очолив заступник міського голови територіальної громади з питань діяльності виконавчих органів ради і до складу якої на паритетних засадах увійшли представники міської ради, відділу освіти, у справах сім’ї, молоді та спорту, культури й туризму, представники педагогічного колективу та голова батьківського комітету ДНЗ №4, далі згідно за процедурою Людмила Олексіївна отримала погодження членів виконавчого комітету. Тож, враховуючи багаторічний стаж роботи з Людмилою Голос буде укладено трудовий.

Затвердили депутати міської ради й дві програми, які стосуються підтримки військовослужбовців України – Програму підтримки військовослужбовців, зарахованих для проходження служби в Збройних Силах України за контрактом, та членів їх сімей на 2018 рік та цільову Програму «Призовна дільниця» на 2018 рік.

Депутатським корпусом були одноголосно підтримані проекти рішень щодо надання послуг фізичним та юридичним особам міської громади через Центр надання адміністративних послуг у Шполянській міській раді ОТГ, а саме внесли зміни до рішення «Про затвердження переліку адміністративних послуг, які надаються через Центр надання адміністративних послуг у Шполянській міській раді об’єднаної територіальної громади». Затвердили інформаційні і технологічні картки адмінпослуг, які надаються через ЦНАП, схвалили Регламент Центру надання адміністративних послуг у Шполянській міській раді ОТГ.

Також, на засіданні 11 позачергової сесії міської ради затвердили календарний план заходів з нагоди знаменних і пам’ятних дат, професійних та народних свят на 2018 рік, до яких включили: 26 січня - День утворення Шполянської міської об’єднаної територіальної громади, 21 вересня – День села Кримки та 21 вересня – День села Скотареве.

За повідомленням Шполянської міськради.

Коментарі

Вгору