Депутати Черкаської міської ради протягом 2023 року провели 24 сесії і 114 засідань постійних комісій. В середньому вони відвідували пленарні засідання на рівні 82%. Але є й такі народні обранці, які жодного разу не були на засіданнях.
Про це свідчать результати моніторингу, який у рамках всеукраїнської громадської кампанії “Атестація депутатів місцевих рад” провели експерти Черкаського ОО КВУ, проаналізувавши діяльність депутатів за 12 місяців: з 1 січня по 31 грудня 2023 року.
Так, сумним рекордом відзначились два депутати, які не відвідали жодного пленарного засідання протягом 2023 року. Це колишні представники партії “ОПЗЖ”, а нині позафракційні Олександр Замирайло і Юлія Погостінська. Нагадаємо, Олександра Замирайла звинувачують в колабораціонізмі, протягом 2023 року щодо цього депутата відбувалися судові засідання, і в грудні 2023 року суд виніс вирок у вигляді пʼяти років позбавлення волі. Наразі Олександр Замирайло його оскаржує.
Також найбільшу кількість засідань пропустили депутати: Оксана Мелікова від “Слуги народу”, яка була присутня тільки на 10 зібраннях, або 41,7% від загальної їх кількості та Олексій Мельник (“Батьківщина”), який був присутній на 58,3% сесій.
Лише 50% засідань відвідав Руслан Батир (до жовтня 2023 р. фракція “ЄС”, а нині позафракційний), який є чинним офіцером ЗСУ.
Натомість у списку дисциплінованих народних обранців - відразу восьмеро депутатів. Вони були присутніми на всіх засіданнях протягом минулого року, починаючи з 1 січня 2023-го: Араік Мкртчян і Сергій Прядка від “Слуги Народу”, Сергій Рубан від “Європейської Солідарності”, Катерина Холупняк від “Голосу” та Геннадій Шевченко від “За майбутнє”. Також всі засідання відвідали відразу троє депутатів від “ЧЕРКАЩАН”: Юлія Саліна, Світлана Буряк та Владислав Пустовар.
Щодо розподілу відвідування сесій за фракціями, то найкраща ситуація - у ВО “ЧЕРКАЩАНИ”, депутати якої були присутні на 96,7% усіх пленарних засідань. Далі йдуть фракції партії “Голос” (89,6%), “Слуга Народу” (85,4%), “Європейської Солідарності” (83,9%), “За майбутнє” (83,3%) та “Батьківщина” (80,2%).
Загалом абсолютна більшість депутатів відвідала від 75 до 95% пленарних засідань, що є достатньо високим показником для міських рад обласних центрів.
Станом на грудень 2023 року, в Черкаській міській раді ІХ скликання працюють наступні партійні фракції: «За майбутнє» (7 депутатів), «Слуга Народу» (8 депутатів), «Європейська Солідарність» (6 депутатів), «Голос» (6 депутатів), «ЧЕРКАЩАНИ» (5 депутатів), «Батьківщина» (4 депутати).
Фракція «Опозиційна платформа – За життя» припинила своє існування після того як два депутати (Олег Кашко і Ярослав Левицький) ще в 2022 році оголосили про припинення своїх повноважень. Інші два депутати з цієї фракції (Олександр Замирайло і Юлія Погостінська) перейшли в статус позафракційних.
Також позафракційний статус отримав Руслан Батир, який у вересні 2023 року полишив фракцію «Європейська Солідарність».
Варто додати, що на початку 2024 року партія “За майбутнє” провела процедуру відкликання депутатки. Замість черкаської політичної довгожительки Любові Майбороди, новим депутатом став Юрій Єфремов, в біографії якого є участь у партії “Опозиційний блок”.
Таким чином, станом на початок 2024 року в раді є чотири позафракційні депутати.
Протягом 2023 року відбулося 24 пленарних засіданя Черкаської міської ради. Середня явка депутатів склала 82%. Обранці розглянули 1228 проєктів рішень, з них щодо земельних питань – 858, галузевих – 370. Ухвалили рішень – 1104, або 90% від усіх розглянутих на сесіях.
Жодного факту “кнопкодавства” зафіксовано не було і за кожне питання, яке виноситься на розгляд, депутати голосують персонально. Результати голосування, а також протоколи пленарних засідань та прийняті рішення оперативно висвітлюються на сайтах http://chmr.gov.ua/ та https://chmr.golos.net.ua/.
Відвідування постійних комісій міської ради
Дещо гіршою є ситуація з відвідуванням комісій. Середній відсоток відвідувань всіма депутатами складає 73,8%.
Загалом у Черкаській міській раді діє 6 постійних комісій: з питань бюджету та економічного розвитку (17 депутатів), з питань гуманітарної та соціальної політики (6 депутатів), з питань житлово-комунального господарства, транспорту та екології (2 депутати), з питань земельних відносин та архітектури (9 депутатів), з питань охорони здоров’я (2 депутати) та з питань прав людини, законності, депутатської діяльності, етики та регламенту (3 депутати). Секретар ЧМР Юрій Тренкін за посадою не входить до складу комісій.
Абсолютними рекордсменами з пропусків засідань комісії знову є позафракційні депутати Олександр Замирайло і Юлія Погостінська. Колішні представники “ОПЗЖ” за рік не відвідали жодного засідання. Також низький відсоток відвідування комісій у депутатів: Павло Карась (33,3%), Геннадій Шевченко (57,1%) і Андрій Мушієк (51,9%) від “За майбутнє”, Оксана Мелікова (50%) від “Слуги Народу” та Сергій Шмиголь з “Голосу” (56,5%).
Найбільш дисциплінованими депутатами, які відвідали всі 100% засідань постійних комісій, стали: Араік Мкртчян і Сергій Дудка (“Слуга Народу”), Тимофій Тронц (“За майбутнє”) та Катерина Холупняк (“Голос”).
Що стосується розподілу за фракціями, то найкращу відвідуваність демонструють депутати фракції “Слуга Народу”, які були присутні на 85% засідань постійних комісій.
Далі - “ЧЕРКАЩАНИ” (83,3%), “Голос” (80%), “Європейська Солідарність” (76,7%), “За Майбутнє” (73,8%) та “Батьківщина” (72%).
Двоє депутатів Черкаської міськради (Араік Мкртчян від “Слуги Народу” і Катерина Холупняк від “Голосу”) відвідали всі 100% пленарних сесій і засідань комісій.
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram
Що ви доколупались до педиків!? Їм треба дбати про своє очко, а не про черкасців!!!