Депутати облради просять українізувати зовнішню рекламу в Черкасах

29 листопада 2017, 07:42

Депутати Черкаської обласної ради проголосували за звернення до депутатів Черкаської міської ради щодо використання державної мови у зовнішній рекламі обласного центру. «ЗА» проголосували 59 обранців, пише "Вичерпно".

Ініціатором звернення виступила позафракційна депутатка Валентина Коваленко.

- Вражає масштабність та агресивність натиску зовнішньої реклами. У зв’язку з цим спостерігаємо її негативний вплив не тільки на середовище міста, а, перш за все, на відчуття дискомфортності існування української людини в рідному просторі. Найвразливішим місцем у цьому процесі є мова зовнішньої реклами – нерідко не державна українська, а мова російського агресора. Ця проблема викликала невдоволення серед багатьох черкащан, де апріорі українська мова мала би найширше застосуватися у всіх сферах життєдіяльності, — йдеться у зверненні.

За інформацією компетентних джерел, 90% зовнішньої реклами в Черкасах є незаконною, оскільки в рекламодавців відсутні дозволи на розміщення реклами, — зазначила Коваленко. Нечітко прописані й умови видачі дозволів, що відкриває широке вікно можливостей для маніпулювання, зокрема і людською, національною свідомістю.

У зв’язку з цим, депутати облради просять максимально сприяти українізації зовнішньої реклами в інформаційному просторі міста Черкаси; здійснювати чіткий контроль у межах відповідних повноважень у частині організації з надання дозвільних документів на розміщення зовнішньої реклами та у разі виявлення фактів її незаконного розміщення здійснювати демонтаж.

Коментарі

Вгору