Депутати облради просять Міносвіти додати в освітню програму новий предмет

26 березня 2024, 20:07

Депутати Черкаської обласної ради звернулись до Міністерства освіти і науки України щодо пришвидшення затвердження Державного освітнього стандарту з професії 8990 «Оператор дистанційно керованих апаратів» та внесення змін до Державного стандарту профільної середньої освіти.

Відповідне звернення підтримано під час 23-ї сесії обласної ради.

Як зазначено в тексті звернення, сучасна війна - технологічна. Останнім часом її навіть називають «війною дронів». Збільшення кількості БПЛА - одне з питань, над яким потужно працюють Сили оборони України. Тому підготовка фахівців за професією «Оператор дистанційно керованих апаратів» має особливо велике значення, оскільки саме дистанційно керовані апарати, добре підготовлені та спрацьовані групи управління ними - це очі та руки нашої армії.

Дистанційно керовані апарати дозволяють значно знизити бойові втрати наших героїв, завдавати високоточних ударів по силах супротивника без зайвих витрат боєкомплекту і ризику для життя та здоровʼя операторів таких керованих апаратів.

Окрім того, необхідно враховувати, що завдяки цій професії військовослужбовці після демобілізації зможуть використовувати означені уміння у мирному житті (аграрна, туристична сфера тощо).

Наразі заклади професійної (професійно-технічної) та загальної середньої освіти Черкащини створюють та розвивають відповідну матеріально-технічну базу для підготовки зазначених спеціалістів. Водночас для підготовки здобувачів освіти за відповідною професією необхідний відповідний державний освітній стандарт.

Крім того, обласні обранці пропонують підсилити практичну складову дисципліни «Захист України» навиками керування БПЛА, а предмет «Технології» - вміннями збирати та моделювати дрони.

За інформацією пресслужби Черкаської облради

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору