Тимчасові споруди для здійснення підприємницької діяльності (ТС) у Черкасах ростуть, як гриби після дощу. Одиниці з них зводяться законно, решта ж – не має дозволів на розміщення. Однак міську владу це, швидше за все, влаштовує, бо ж позбуватися незаконних тимчасових споруд ніхто не збирається. Більше того, частина цих споруд належать… деяким черкаським депутатам.
Наразі в обласному центрі нараховується близько 500 ТС та майже половина з них – 233 - незаконні. У ексклюзивному коментарі "Про Все" начальник управління інспектування Черкаської міськради Олександр Давиденко розповів, що, таких споруд, які стоять без жодних документів та дозволів, може бути ще більше. За його підрахунками цифра сягає близько 280 об’єктів.
- Тобто інспекції точно відомо, що є незаконні ТС, знаєте і де вони розташовані, але їх чомусь не демонтують? Чому?
- В Черкасах немає для цього політичної волі. І це стосується не тільки влади, а і судів, міліції… І це я вважаю основною причиною. Так, на демонтаж ТС міська рада мала б виділити 200 тис. грн. Тоді можна було б навести у місті лад. Треба найняти кран, техніку, працівників. Але нам їх не дали, а голими руками ми нічого зробити не можемо. Ось нещодавно їздили демонтувати один об’єкт, так власник випустив пса, а потім почав кидатися цеглою.
Друга причина – відсутність співпраці із правоохоронними органами. Вони взагалі не сприяють нашій роботі, а подекуди навіть перешкоджають, мовляв, не загострюйте конфлікт із тим чи іншим власником споруди. Без них навіть було б легше прибирати кіоски, але відповідно до процедури, присутність правоохоронців обов’язкова.
Ще одна причина – суди. Ми притягуємо підприємців до відповідальності, а вони потім йдуть до суду і виграють його. І такі суди в нас практично щодня. На мою думку, якби ми жили у правовій державі, то судді розглядали справи по суті, а на засіданнях до нас би не чіплялися, умовно кажучи, за якусь неправильно поставлену кому і не визнавали правими підприємців, які діють явно протизаконно.
- Яке пояснення того, чому міськрада не виділила кошти на демонтаж?
- А що тут пояснювати – кілька депутатів міської ради сумарно володіють десь до 150 незаконними кіосками. Тому логічне інше запитання: чи виділять ці депутати кошти на знесення своїх же кіосків?!
- Тож вирішити питання з незаконними ТС нині практично неможливо?
- Чому? Панацея дуже проста: відключити такі кіоски від електроенергії, адже вони всі підключені до мережі. Це просто нонсенс, що в нашому місті незаконні споруди підключені до електромережі і мають укладені договори з «Обленерго». Ми вже писали з цього приводу десятки листів до «Обленерго», але на них жодної реакції. Як взагалі можна укладати договори із кіоском, на який навіть немає документів? А деякі незаконні кіоски окрім електроенергії підключені ще й до водопостачання та водовідведення.
- Яка доля демонтованих ТС – де їх зберігають?
- Це також проблема. Територія для зберігання не виділена. Ніхто демонтовані споруди не охороняє. Їх часто крадуть або намагаються вкрасти. На мою думку, зберігати треба на території одного з дієвих комунальних підприємств, або ж можна укласти угоду з іншим суб’єктом господарювання, який зможе забезпечити надійну охорону майна.
- Скільки кіосків демонтовано від початку року?
- Від початку року у Черкасах вдалося прибрати тільки чотири об’єкти. Востаннє масово демонтували їх, коли в.о. міського голови був Віктор Білоусов. Тоді за рік у місті в різний спосіб кіосків стало менше на 80. Ось у Києві подивіться як! Мені київські колеги скидали фото, як у столиці такі кіоски тисячами демонтують. А в нас дві сотні ніяк побороти не вдається.
Плитка или обои, ламинат или паркет? Мы облегчим ваш выбор! Весь спектр плитки и сантехники - от бюджетных предложений до эксклюзивных дизайнерских решений. Купить смесители и аксессуары на любой вкус.
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram