Департамент освіти хоче створити Батьківську раду Черкас

23 березня 2017, 14:12

28 березня у місті говоритимуть про створення Батьківської ради Черкас. Про такий проект у департаменті освіти та гуманітарної політики міста замислювалися упродовж кількох останніх років. Батьківські ради вже діють у Вінниці, Харкові, Кропивницькому, Львові. 

Батьківські ради створюють при міській чи районній раді, мерові. Вони мають положення про свою роботу та пильнують низку питань: харчування дітей, дотримання законодавства щодо прав учнів, носіння шкільної форми, температурного режиму в навчальних закладах, благодійництва тощо. У Черкасах наразі питання вийшло на новий рівень і в департаменті освіти міста тішаться, що серед батьків є активні, готові долучитися до вирішення проблем галузі.

- Почасти батьки та адміністрація чи учителі закладу бачать одну й ту саму ситуацію по-різному, саме тому ми підтримуємо ідею створення Батьківської ради, -  говорить директор департаменту Ігор Волошин. – Проте, знати про проблеми – лише півсправи, головне – реалізовувати пропозиції та використовувати позитивний досвід. Особисто я періодично зазираю на сторінки груп «БАТЬКИ SOS» та «БАТЬКІВСЬКА РАДА ЛЬВІВЩИНИ». Там порушують справді болючі питання. Зокрема, про причини зауважень та негативний формат записів учителів у щоденниках, доцільність дошок пошани учнів як радянської спадщини, відповідність навантажень у школі чинним нормам, зокрема, щодо ваги шкільного ранцю учнів молодшої школи та безліч інших, які впливають на якість навчання.

Керівник переконаний, що навчально-виховний процес має ставати більш відкритим, лояльним до дитини. Не йдеться про вседозволеність, а про зміну позиції з «учитель – головний» на «учитель – порадник, партнер» там, де це ще не відбулося. Тож новий орган стане партнером у покращенні умов для розвитку і навчання дітей.

Обговорити проект батьків запрошують 28 березня о 17.00. Зустріч відбудеться у актовій залі департаменту, 1 поверх за адресою: вуг. Гоголя, 251. Контакти куратора проекту – заступниці директора департаменту Марини Леонідівни Бакланової 37-33-86.

Вгору