Декомунізація у Черкасах: прощання з минулим переноситься?

24 листопада 2015, 08:38

1

А віз і нині там. 21 травня вступили у дію декомунізаційні закони. З місією безповоротно порвати з радянським тоталітарним минулим Черкаська міськрада не впоралалася. Тепер цим питанням опікуватиметься новий міський голова. Якщо ж і він не вкладеться у тримісячний термін, естафету декомунізації перейме голова облдержадміністрації, інформує vikka.ua.

21 листопада збіг термін, коли на виконання Закону України "Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їх символіки", Черкаська міська рада мала ухвалити рішення про нові назви вулиць та інших об’єктів топоніміки. Це завдання владці провалили. Тепер новий очільник міста має 3 місці для ухвалення відповідного рішення.

Як розповів секретар топонімічної комсії Олексій Дубовий, для визначення об’єктів, що підлягають перейменуванню у зв’язку з декомунізацією, було створено окрему комісію. Вона визначила 67 вулиць, провулків, узвозів та парку 50-річчя Радянської влади. Тепер працюватиме топонімічна комісія, яка безпосередньо рекомендуватиме, як саме перейменувати ту чи ту вулицю.

"Не все так просто, адже треба врахувати і вагу тої чи іншої історичної постаті чи події. Засідання щодо перейменування досить жваві, для прикладу вул. Котовського пропонують перейменувати на честь Героїв Холодного Яру, Михайла Грушевського, Вільяма Гесте - архітектора, що спроектував більшу частину нинішніх Черкас, Вячеслава Галви - Героя загиблого в зоні АТО, що проживав на цій вулиці", - зазначає Олексій Дубовий.

І якщо перейменування топонімічних об’єктів – це досить затяжний процес, який потребує вивчення походження назв вулиць, провулків чи скверів, то з демонтажем пам’ятників та пам’яних знаків тоталітарного минулого, здавалося б, усе простіше. Проте практика доводить інше.

Відповідно до рішення міськвиконкому від 4 вересня у Черкасах передбачено сім об’єктів, які підлягають демонтажу, а саме:

1. Пам’ятний знак на честь загиблих чекістів та працівників міліції.

2

 

2. Пам’ятний знак на честь М. Ф. Ватутіна.

3

 

3. Меморіальна дошка М. В. Струтинському.

4. Пам’ятні дошки на честь створення на тютюновій фабриці першої в Черкасах організації РСДРП, яка очолила революційний рух робітників міста у 1905 році.

5. Пам’ятний знак (вхід до парку 50-річчя Радянської влади з вулиці Пальохи).

6. Меморіальна дошка В. В. Воровському (3 корпус ЧНУ).

Владці спромоглися прибрати лише дошку на корпусі ЧНУ. Що ж до демонтажу інших об’єктів, то процес завис через виділення фінансування. Відповідно до рішення міськвиконкому, це завдання покладалося на департамент архітектури, містобудування та інспектування, який у двотижневий термін мав визначити обсяги необхідного фінансування робіт з демонтажу та підготувати відповідні проекти рішень. Однак про таке рішення директору департаменту Артуру Савіну нічого не відомо. За його словами, перелік об’єктів, які підлягають демонтажу, ще вивчається. Схоже, у владних кабінетах проблема з комунікацією.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору