Де шукати роботу: ТОП-20 найбільш затребуваних професій в Україні

23 травня 2016, 19:40

12_main

Торгівля залишається лідером ринку праці. Багато фахівців в Україні ламають голови над тим, куди, можливо, варто перекваліфікуватися, щоб залишатися затребуваними протягом усієї професійної кар'єри. Аналітики rabota.ua досліджували професійні сфери в першому кварталі 2015 і 2016 року і визначили 20 найбільш затребуваних фахівців і динаміку їх затребуваності, інформує "Сегодня.ua".

Лідери ринку

Продавці-консультанти. Несподіванок в цьому році не відбулося, і торішній лідер залишив за собою першу позицію – продавці-консультанти і раніше є найбільш затребуваною професією. На жаль, на відміну від європейських фахівців в області роздрібної торгівлі, де працювати за прилавком престижно, в нашій країні робота продавця-консультанта – це старт кар'єри для тих молодих фахівців, які хочуть підробити або шукають альтернативну своєю освітою кар'єру. Тому в цій сфері присутня велика плинність через те, що молоді люди часто розчаровуються в професії і продовжують свої пошуки улюбленої роботи.

Крім того, в продавці часто йдуть студенти з-за зручного графіка, близькості до місця навчання або житла – і, коли навчання закінчується, вони йдуть з професії (якщо не досягнуть до цього часу певних кар'єрних висот. Третя причина плинності – це швидка кар'єра продавців, адже за пару років при вдалому збігу обставин продавець може стати адміністратором, а то і директором магазину).

Торгові представники. На другому місці такий же незмінний лідер – продавці. Тут ситуація приблизно така ж – універсальна професія, затребувана в будь-якій компанії. Але якщо в продавці здобувачі йдуть більш охоче, оскільки це пасивні продажі, то в торгові представники, що мають на увазі активні продажі, кандидати рвуться менш охоче.

Кухарі. Свої позиції в цьому році зміцнили професії кухаря – невеликий оклад для більшості кулінарних посад дозволяє залучити тільки молодих фахівців, яких потрібно навчати, мотивувати – інакше текучка і нові вакансії забезпечені. Втім, збільшення кількості кухарських вакансія пов'язано з ростом закладів та поліпшенням ситуації в сфері гостинності, що не може не радувати. Тому зростає кількість вакансій не тільки кухарів, але і офіціантів / хостесс.

Виробництво. Поліпшилася ситуація і у виробничій сфері – зросла кількість вакансій для кваліфікованих виробничих кадрів і для робочих спеціальностей. А ще оптимизировались вакансії в будівництві і легкої промисловості.

top20

 

Вниз в рейтингу

Спеціальності, що знизили свої місця в рейтингу:

  • бухгалтера;
  • веб розробка; інтернет-маркетологи;
  • викладачі.

Експерти вважають, що ринок переситився фахівцями або поки немає можливості набирати тих кандидатів, яких потребують роботодавці.

___02

Зарплати найбільш затребуваних фахівців

Аналітики звірили пропоновані і очікувані заробітні плати і отримали досить цікаву картинку. Наприклад, середня зарплата у вакансіях продавців вище очікувань здобувачів через те, що більшість кандидатів – недосвідчені фахівці, а роботодавці шукають і продавців зі стажем, яким готові пропонувати більші зарплати. А у торгових представників – з точністю до навпаки – кандидати хотіли б отримувати більший оклад, а роботодавці готові мотивувати їх бонусами.

В цілому слід визнати сумний факт – пропоновані роботодавцями зарплати відстають від побажань здобувачів в середньому на 18%. Підступ у тому, що зарплату роботодавці пропонують для фахівців з досвідом, а кандидати мають досвід невеликої або недостатній для вакансій роботодавців. Крім того, іноді за високою зарплатою ховається нецікава для кандидатів робота – наприклад, серед вакансій водіїв переважають вакансії таксистів, в яких вказуються високі зарплати (за фактом оплата йде за замовлення, а не оклад) – а кандидати хочуть бути офісними або особистими водіями.

Так що бути затребуваним фахівцем, в принципі, нескладно – професія продавця-консультанта або складського працівника не вимагає двох дипломів і десяти років стажу. Багато роботодавців готові брати фахівців без досвіду і навчати їх за свій рахунок. На жаль, таке бажання буває у кандидатів не завжди – звідси і незакриті вакансії, і текучка на робочих місцях. Проте, постійне зростання кількості вакансій говорить про те, що вибір у кандидатів все ж є, і досить широкий. Так що бути затребуваним фахівцем – це реально.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору