Через бюрократію черкаські лісівники не можуть рубати хворі і старі дерева (відео)

23 травня 2016, 20:33

Рубати не можна залишити. Де поставити крапку у цьому твердженні не можуть однозначно сказати ані лісівники, ані екологи, ані законодавці, 40 років тому у природно-заповідних лісах заборонили рубку. Не усім таким територіям це пішло на користь, сверджують фахівці, інформує ЧСН.

Частина 150-літніх сосен з такого заповідника при дорозі Черкаси-Київ вже всохла і аварійно небезпечна. Заповідному насадженню 130 років, - розповідає Олександр Дзюбенко, начальник обласного управління та мисливського господарства. Якби 30 років тому, маючи відповідні дозвільні документи, його розчистили, сьогодні ми б мали здоровий ліс такого ж віку.

Натомість – суцільна проблема. Цим сухим деревам по 150. 40 років тому територію лісу документально віднесли до природо-заповідних фондів. Рубати тут зась. Щоб провести навіть санітарну чистку лісгоспи мають зібрати чимало дозвільних документів. Поки будуть проводитись наукові обґрунтування, різного роду експертизи та вибиватися дозволи, пройде час. Ліс не чекатиме.

Потрібно у стислий час провести санітарну рубку хворих та старих дерев, підготувати ґрунт і висадити нові. Без санітарно-оздоровчих заходів ліси втратять свою естетичну та економічну привабливість, наголошують фахівці. Час та шкідники не на користь ушкодженим насадженням.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Олена :

Зате, щоб зрубати добротнi дерева, не треба анi дозволу, анi бюрократичноi тяганини! Рубали так багато, що ми тiльки читали ДЕ та КОЛИ. Нi слова, чи покаранi тi люди, чи конфiскували тi дуби та сосни…Ну зробили ж “пiд Луценка” змiни в законi, нехай тепер зроблять змiни i про дерева у заповiднику! Тiльки де гарантiя того, що “пiд шумок” не спиляють сортовий лiс?

Вгору