Чиновники поклали око на житло черкаської родини? (відео)

22 липня 2015, 09:15

24855-1u

айже 20 років єдиним житлом родини Кірдяшових з Черкас були 14 кв.м. у гуртожитку. Минулого року у них ледве не відібрали і це. Чиновники, назвавши житло службовим, вимагали виселення його мешканців. Втім суд прийняв рішення не на користь службовців, інформує ОДТРК Рось.

Тим, хто має можливість вибирати, де йому жити, важко зрозуміти, чому так відчайдушно родина відстоює свої немайнові права на житло.

Майже 20 років Кірдяшові живуть у гуртожитку, що по вул.Різдвяній у Черкасах. Тут народилися і ростуть двоє їхніх синів.

Тісно, але ні на що не нарікають. Більш багатослівні їхні гуртожитські сусіди. Спільні ванна коридор та кухня – не витримують жодної критики.

Мешканці, як можуть, доглядають за оселею. Замінили вікна, потурбувалися про ремонт даху, який неодноразово обвалювався. Значна частина кімнат в цьому гуртожитку – у приватній власності. І лише кілька, за словами Юрія Кубрицького, начальника відділу «Придніпровської СУБ», на забезпеченні якої перебуває будинок, – службові. Зокрема і кімната № 34, де мешкають Кірдяшовi.

Втім, жодного документу, який би засвідчив факт надання повноважним органом, яким є міськвиконком, статусу службової, кімнаті ні її мешканці, ні їхній адвокат, а ні суд так і не побачили. Оскільки правового підґрунтя для виселення суд так і не знайшов, суддя Олена Казидуб винесла рішення – у виселенні відмовити.

На інше рішення досвідчений юрист, адвокат Алли Кірдяшової Юрій Радько і не сподівався. Вважає його законним, справедливим і таким, що справді забезпечує правосуддя.

Без жодних підстав гуртожиток усього декілька років тому почали називати службовим житлом. Що стало причиною – досі незрозуміло, втім саме зі службового житла хотіли вигнати родину. Враховуючи те, що сім’я понад 15 років прожила в кімнаті, власне, гуртожитку – жодних законних підстав для виселення не було, каже правозахисник.

Чи закінчаться на цьому поневіряння родини? Позивач ще має 10 днів на оскарження відхилених судом першої інстанції позовних вимог. Але уже на цьому етапі безпрецедентний випадок може стати зразком забезпечення конституційних прав значної кількості українських родин, а відповідно, посприяє зростанню довіри до вітчизняної Феміди.

Коментарі

Вгору