Чигиринські селяни повстали проти орендатора ставка через якого у криницях пропала вода

04 червня 2014, 08:58

Чигиринська районна організація ВО «Свобода» ініціюватиме перед керівництвом райдержадміністрації розгляд питання щодо розірвання договору оренди ставків у селі Чернече, пише "Ремарка".

Як інформують активісти «Свободи», вони змушені реагувати на звернення жителів села, які обурені станом водних об’єктів, що орендуються. Люди скаржаться, що після спуску води територія ставків заростає деревами, в криницях пропала вода, натомість вказану місцевість заполонили гадюки.

Довідка

За інформацією Державної екологічної інспекції в Черкаській області, на початку 2010 року два ставки (28,27 га та 26,01 га) були віддані в оренду на 49 років Демиденко О.О. Як того ж року визначила комісія з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій Чигиринської райдержадміністрації, гідротехнічна споруда (шахта) ставків знаходилася в аварійному стані.

Управління меліорації погодило орендареві скид води для проведення ремонтних робіт. В 2010 році було виготовлено робочий проект будівництва дамби з водоскидною спорудою. В грудні 2011 року була затверджена декларація про початок виконання будівельних робіт. З тих пір будівельні роботи не проводилися, але воду зі ставків спустили.

Орендар пояснив представникам Державної екологічної інспекції, що будівельні роботи не проводяться «у зв’язку з екологічною та політичною ситуацією».

Мешканців села такі пояснення не влаштували і вони поскаржилися партійцям «Свободи».

Представники політичної сили, виїхавши на місце, оглянувши об’єкти та поспілкувавшись із жителями Чернечого, визнали їх скарги не безпідставними.

Далі у планах свободівців – вимагати від керівництва району розірвання угоди з орендарем на підставі невиконання ним договірних умов.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору