Чигиринщину поділять на три громади, Черкаський район – на п’ять

13 червня 2015, 14:11

Черкаський район (2)

Від несприйняття та страху – до конструктивного діалогу. На Черкащині й далі дискутують про об'єднання територіальних громад. Тільки обговорення, зауважують фахівці, нарешті виходить на новий рівень.

Очільник області вже побував у районах, що на Лівобережжі. Тепер черга решти. Нові зустрічі із сільськими головами, депутатами різних рад і місцевим активом Юрій Ткаченко провів у Чигиринському та Черкаському районах. В обох уже кілька разів усе перемодельовували – після обговорення із громадськістю. Урешті, на Чигиринщині натепер пропонують створити три об’єднані територіальні громади, в Черкаському районі – на дві більше. Однак і це, наголошує голова Черкаської ОДА, – не кінцевий варіант.

Черкаський район (1)

– Треба зрозуміти, що зараз усе в руках громад, – зауважує Юрій Ткаченко. – І сама реформа не передбачає ліквідацію населених пунктів. Це, передовсім, реорганізація адмінапарату. Приміром, Чигиринський район, у разі об'єднання громад, економитиме по 2 млн грн щороку. Але найголовніше – об’єднавці отримають нові повноваження та фінансовий ресурс, аби самим вирішувати, на що його витрачати. А не їздити та випрошувати в район, як зазвичай нині. Ідеться не лише про податки, які лишатимуться на місцях, а й про кошти на розвиток інфраструктури з Державного фонду регіонального розвитку та від Європейського Союзу. Тобто громади стануть повноправними господарями в себе.

Чигирин (1)

А ще – наблизять до себе послуги: від районних адміністрацій до новостворених адмінцентрів. На цій перевазі наголошують в обласному відділенні Всеукраїнської асоціації сільських і селищних рад.

– Є прогрес від таких зустрічей, – каже заступниця його голови Ганна Ковальська. – Ані на Чигиринщині, ані в Черкаському районі я не почула людей, які категорично проти об'єднання територіальних громад. Тепер більше обговорюють, із ким краще об’єднатися, яким чином і коли. Зважають на мережу закладів, нинішній фінансовий ресурс тощо. Я теж сільський голова. І добре розумію, що далі так жити не можна. Тому не варто нехтувати цією нагодою – треба спробувати, ретельно все прорахувавши.

Слушні пропозиції під час зустрічей фіксують. Їх потім спрямують до Кабміну та Верхової Ради України. Усе задля того, щоб об’єднання територіальних громад мало якнайкращий ефект.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору