Чи підготовлені черкащани до надзвичайної ситуації? (опитування)

28 лютого 2015, 11:00

1403182575_47

У нинішній нелегкий час чимало експертів та навіть психологів радять людям мати напоготові "тривожну валізу". "Тривожна валіза" - це узагальнена  назва базового набору речей, які можуть знадобитися при наздвичайній ситуації. Краще б такі ситуації не траплялися,  кажуть фахівці, але валізу скласти все-таки рекомендують. "Про все" поцікавилося в черкащан, чи мають вони напоготові такі "валізи"?

Галина Скиба, пенсіонерка:

IMG_2174

Фото Про все

- Трохи почала складати. Розпочала з документів та медикаментів: поклала трохи знеболюючого та перев'язочних матеріалів.  Планую покласти і щось з харчів, які швидко не зіпсуються - це печиво, сухарі, консерва. У нас вдома є інструкція по якій я і складаю речі першої необхідності. Хотілося б, звичайно, щоб такі "валізи" ні нам, ні будь-кому іншому взагалі не знадобилися. Але про всякий випадок нехай в мене вона буде напоготові.

Євгенія Владика, безробітна:

IMG_2178

Фото Про все

- Я такої валізи не маю, але приблизно знаю, що в ній повинно лежати. Це документи, гроші та теплі речі. Маю багато знайомих, які все скуповують та кладуть до "тривожної валізи". Чому сама досі її не склала? Бо сподіваюся, що мені вона не знадобиться.

Павло Мельник, пенсіонер:

IMG_2183

Фото Про все

- У мене дружина цим займається. Вона й складає все до сумки, а я контролюю. Однак, я не знав, що це називають "тривожними валізами". Документи - це найперше, що має там бути. Невідомо, що той дурень (Путін - ред.) може ще зробити, тому найнеобхідніші речі треба зберігати в одному місці.

Ольга Корнієвська, молода мама:

IMG_2187

Фото Про все

- Я сама з Луганська, а до Черкас перебралися влітку. Тут "тривожну валізу" не складаємо, адже у Черкасах такої небезпеки, як було в нас, немає. Вдома ж таку "валізу" готували ще коли все тільки розпочиналося. Лежала вона в нас у коридорі.  До такої "валізи" обов'язково треба покласти документи та ліки. Про одяг думаєш вже в останню чергу, бо ж коли щось траплялося, ми хапали дітей і документи та втікали.

Василь Ткач, студент:

IMG_2192

Фото Про все

- Не складаю, навіщо її зараз готувати, якщо потреби в цьому ще немає? Я навіть не знаю, що туди класти. Мабуть, це паспорт, якісь документи.

Довідково:

Список речей, які мають бути у "тривожній валізі", а краще рюкзаку:

документи (посвідчення особи та папери, що доводять ваше право власності на майно)

аптечка з медикаментами

мінімальний харчовий набір

кредитні картки і готівка

дублікати ключів

білизна та одяг

засоби гігієни

засоби для розпалювання багаття, ліхтарик

вода

засоби зв'язку та доступу до інформації

універсальний ніж

компас

блокнот та олівець

нитки й голки

синтетичний шнур

пакети для сміття

Коментарі

Вгору