Із загальної площі Черкаської області сільськогосподарські угіддя становлять 1 450,9 тис. га, інші сільськогосподарські землі – 36,1 тис. га. Нераціональна система землекористування в області призвела до тяжких екологічних наслідків: ерозія, техногенне забруднення, вторинне осолонцювання, підтоплення та зсуви ґрунтів.
Про це інформує «Нова Доба» з посиланням нап департамент екології та природніх ресурсів Черкаської ОДА.
17 червня – Всесвітній день боротьби з опустелюванням. Боротьба з опустелюванням – це боротьба з будь-якими проявами деградації земель. На території України природні пустелі відсутні. Розташовані в Херсонської області «Олешківські піски» площею понад 160 тис. га за своїми ознаками можуть бути віднесені до напівпустель.
Черкаські екологи підрахували, що сільськогосподарська освоєність земель області перевищує екологічно допустиму, і протягом років залишилась майже незмінною. Так, із загальної площі Черкаської області (2091,6 тис. га) сільськогосподарські землі складають 1 487 тис. га, в тому числі сільськогосподарські угіддя 1450,8 тис. га, інші сільськогосподарські землі – 36,1 тис. га (площа сільськогосподарських угідь області, у порівнянні з минулим роком, зменшилась на 0,7 тис. га). За розораністю Черкаська область лідер в Україні та світі. Площа еродованих ґрунтів під ріллею нині становить 306,6 тис. га, або 26 % загального масиву, а в Корсунь-Шевченківському районі – 54,2 %, Городищенському – 47,3 %, Лисянському – 44,6 %, Смілянському – 44,3 %. На ерозійно небезпечних схилах (понад 3°) розміщено понад 166 тис. га орних земель.
Високий рівень розорюваності угідь, в тому числі на схилах, значне розширення посівів просапних культур та практично повне припинення виконання комплексу робіт по захисту ґрунтів, порушення системи обробітку ґрунту приводить до погіршення стану земель.
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram