Чотири роки тому на війні загинув легендарний генерал Ігор Момот

11 липня 2018, 21:17

Чотири роки тому, 11 липня 2014 року, під час обстрілу українських військових під Зеленопіллям у Луганській області загинув легендарний командир, відважний воїн, справжній патріот України – черкаський полковник Ігор Момот. Уже посмертно йому присвоїли звання генерал-майора. Із перших днів збройного конфлікту на сході нашої держави він став на захист її кордонів: там він командував зведеним загоном прикордонників.

Ігор Федорович Момот воював у Афганістані в складі 1 мотоманевреної групи 47 прикордонного загону. Там він був нагороджений орденом «Червоної зірки», медаллю «За бойові заслуги», двома медалями «За відзнаку в охороні державного кордону СРСР».

У 2007 році очолив Навчальний центр підготовки молодших спеціалістів Державної прикордонної служби України, що знаходиться в Оршанці. За тиждень до смерті – призначений заступником начальника Східного регіонального управління Державної прикордонної служби України.

Усі, хто знав Ігоря Момота за життя, згадують про нього як мудрого, сміливого, виваженого військового, який не відсиджувався в кабінетах, а чесно служив Батьківщині.

Набуті під час ведення боїв практичні знання, життєвий досвід, відкритий і дружелюбний характер Ігоря Федоровича цінували як його підлеглі, так і керівники. Його називають совістю та гордістю Оршанецького навчального центру.

До слова, саме за його керівництва, центр визнали взірцевою частиною не тільки в Україні. На його базі втілювались у життя нові підходи до навчання молодших спеціалістів за найкращими світовими стандартами та реалізовувались проекти міжнародної технічної допомоги.

За проявлені героїзм, мужність, відданість і вірність військовій присязі та народу України Ігор Федорович був посмертно нагороджений відзнакою «За заслуги перед містом Черкаси» І ступеня, водночас, у 2015 році йому присвоєно звання «Почесний громадянин міста Черкаси».

За інформацією прес-служби Черкаської міської ради.

Коментарі

Вгору