Від чорної сажі вже 7 років страждають мешканці одного з мікрорайонів Сміли. Люди скаржаться на кашель і задуху. Стверджують, дедалі гірше почуваються через викиди місцевої ТЕЦ. Чи справді підприємство небезпечне для здоров'я з'ясовували журналісти "Сьогодні".
- Чим ми дихаємо взагалі не зрозуміло. У людей задуха, сльозяться очі, постійний кашель. Здоров’я погіршується через місцеву ТЕЦ. Підприємство перейшло на використання дерев’яної тріски, чорна сажа, що утворюється внаслідок згорання, вкриває все навколо", − стверджує смілянин Валерій Міщенко.
Найбільше від сажі потерпають будинки, що стоять неподалік ТЕЦ. Тут усі поверхні вкриті кіптявою та на долоні залишаються брудні сліди. Обурені жителі приходять до керівництва "Теплокомунцентралі". Однак далі прохідної охорона їх не пропускає.
- Керівництва наразі немає на місці, - зазначає охоронець. - Коли з'явиться - невідомо.
Телефоном керівник підприємства коментарі не дає.
Лікарі говорять, що через забруднення повітря люди хвилюються не даремно.
- Найбільше реагують на ці негативні впливи люди із хронічними хворобами. Наприклад, ішемічна хвороба серця, хронічні обструктивні захворювання легенів, бронхіальна астма та інші легеневі захворювання", − зазначає завідувач пульмунологічного відділення Першої черкаської міської лікарні Антон Лисенко.
Екологи неодноразово перевіряли Смілянську ТЕЦ, кажуть, що знаходили порушення і вже штрафували відповідальних осіб.
"Під час перевірки було зафіксовано перевищення гранично-допустимої концентрації задимлюючої речовини, а саме оксиду вуглецю, майже в два з половиною рази", − повідомив перший заступник начальника державної екологічної інспекції центрального округу Сергій Поліщук.
Проблему можна вирішити, зазначають екологи, модернізувавши обладнання. Однак чекати на це люди не згодні, вони планують писати колективну заяву до прокуратури.
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram