Чому скандальна “Нова якість” у Черкасах підтримала Віктора Євпака?*

18 листопада 2020, 19:02

Несподіванкою для більшості черкащан стала публічна підтримка кандидата в мери Віктора Євпака сумновідомою в Черкасах компанією «Нова якість», пишуть у ЗМІ. Компанію цю підсунули містянам у якості управлінської організації, що має обслуговувати більше 800 будинків, де немає ОСББ. Ця ж компанія чарівним чином монополізувала і вивезення сміття в Черкасах, одразу кинувшись нараховувати гроші за вивезення негабариту навіть немовлятам.

Про це інформує "Дзвін".

Виконком Черкаської міськради кілька разів намагався розірвати вказані угоди. Тож діяльність цієї компанії останні кілька місяців супроводжується постійними скандалами та навіть судовими війнами з мерією щодо сміття і з жителями будинків, які намагаються розірвати угоди із ненависним управлінцем, створивши ОСББ. Однак позбутись «Нової якості» на практиці виявляється не простим завданням. І от тепер така сенсація! Адже чинний міський голова Анатолій Бондаренко весь час заявляє, що в ситуації з «Новою якістю» мерія стоїть на стороні громади, тож, виходить, спільний інтерес Євпака і управлінця – зовсім в іншій площині, ніяк не пов’язаній з інтересами пересічних містян та підвищенням комфорту їхнього життя.

Бондаренко проти «Нової якості»

Кілька тижнів тому Черкаський міський голова Анатолій Бондаренко, як сторона міської влади, підписав угоду про дострокове розірвання договору із вивезення негабаритного сміття, яка в 2019 році була укладена з ТОВ “Управлінська компанія “Нова Якість” Благоустрій“. В мерії стверджують, що компанія систематично не виконує взяті на себе зобов’язання, що спричинило численні скарги на її роботу від черкащан. Та і в черкаських ЗМІ раз-у-раз повідомлялось, що послуга з вивезення негабариту не надається належним чином. Після цього Виконавчий комітет міськради ухвалив рішення про проведення конкурсу на визначення єдиної підрядної організації, що займатиметься вивезенням твердих побутових відходів, а також негабаритного сміття в Черкасах.

Керівництво «Нової якості» угоду про розірвання договору підписати відмовилося. Разом з тим компанія не визнала жодної із своїх помилок та недоліків в роботі, про які йшлося в скаргах громадян та тисячах повідомлень під новинами компанії від жителів міста. Таким чином, «Нова якість» продемонструвала повну байдужість до тих, кому вона зобов’язалася надавати платні послуги, і небажання проводити будь-які переговори щодо поліпшення якості своєї роботи. У зв’язку з цим виконком Черкаської міської ради подав до Господарського суду Черкаської області про розірвання договору із ТОВ “Управлінська компанія “Нова Якість” Благоустрій” на надання послуг з вивезення побутових відходів (великогабаритних та ремонтних) на території Черкаси. В позові зазначається, що всі декілька перевірок, організованих міськрадою, виявили, що компанія неналежним вивозить не весь об’єм відходів, а лише ту частину, яку сама вважає необхідною. Такий підхід до «Нової якості» до роботи обурює переважну більшість черкащан, адже сміттєві майданчики переповнені і люди не розуміють, а за що, власне, вони платять?

Нова якість бездіяльності

ТОВ “Управлінська компанія “Нова Якість” Благоустрій“ з’явилася в місті у 2019 році, вигравши відкритий конкурс на обслуговування багатоповерхових будинків, який оголосила мерія Черкас. Тоді компанія називалася ТОВ «Сантехбудконструкція», але згодом змінила назву на відому сьогодні. Цей момент «правонаступництва», до речі, також викликав чимало суперечок. Презентуючи себе жителям міста, компанія зазначала, що відтепер «замість СУБів буде обслуговувати черкаські будинки. Сучасні підходи в організації роботи, кваліфікований персонал, сучасне обладнання та техніка піднімуть на новий рівень обслуговування черкаських будинків».

Однак, не так сталося, як гадалося. Майже одразу в мерію посипалися численні скарги на роботу «Нової якості». Мешканці міста висловлювали невдоволення: високими цінами на послуги компанії, безпідставно високими платіжками за енергопостачання в гуртожитки, штучним збільшення кількості прописаних у квартирах, низькою якістю виконання послуг з обслуговування прибудинкових територій, хамством та байдужістю операторів кол-центру, систематичними нарахуваннями за тепло при повній відсутності такої послуги, ігноруванням заявок мешканців щодо оперативного ремонту ліфтів, платою за ліфт у випадку його фізичної відсутності в будинку та ще багатьма недоліками в роботі управляючої компанії. Але найбільше людей обурило те, що «Нова якість» встановила обов’язкову плату в 50 грн за вивезення негабаритного сміття з кожного черкащанина. При цьому плата стягувалася не зважаючи на те, чи викидала людина таке сміття, чи ні. Розрахунок вівся навіть по малих дітях, які фізично не могли нічого викидати.

Дуже скоро люди зрозуміли, що вивіз негабаритного сміття – це здебільшого афера управляючої кампанії, адже така послуга потрібна не всім і не завжди. Навіть там, де нібито вивозили таке сміття, залишалися неприбраними гори непотребу. Деякі сім’ї взагалі опинилися в складній ситуації. Півроку не отримували квитанцій на оплату послуг із вивезення негабаритного сміття, і нарешті отримали з боргом за півроку на всіх членів сім’ї. Після такого між собою черкащани почали називати управляючу компанію «Новою пакістю».

«Нова якість» = Віктор Євпак

Тому логічно, що мер Анатолій Бондаренко став на сторону містян і сьогодні відповідна справа про розірвання договору між Черкаською міськрадою та ТОВ “Управлінська компанія “Нова Якість” Благоустрій“ знаходиться в суді. Але нещодавно у цієї історії з’явився ще один вимір – політичний. Власник компанії Андрій Бротнік, який представляє партію «Самопоміч», заявив про підтримку в другому турі кандидата на посаду Черкаського міського голови – Віктора Євпака. Останній, в свій час був помічником народного депутата Сергія Лещенка, який позиціонував себе борцем з корупцією, але так і не зміг пояснити, де він взяв мільйони на купівлю елітної квартири в столиці. До того ж, згодом Лещенко перейшов працювати до однієї з найбільш корумпованих державних структур – «Укрзалізниці», та після його переходу корупції там, відверто кажучи, не поменшало.

Крім того, Віктор Євпак знайомий з іншим представником «Самопомочі» – Русланом Роховим, який очолював Школу мерів, де проходив навчання Євпак. Як відомо, «Самопоміч» на виборах Черкаського міського голови підтримала партію «Голос». Отже, виходить, що заява власника «Нової якості» Бортніка про підтримку кандидата на посаду мера Черкас від «Голосу» Віктора Євпака не випадкова. Обох пов’язує давня дружба по лінії «Самопомочі». Власникам управляючої компанії вигідна перемога Євпака, адже той, за повідомлення джерела в оточенні кандидата в мери, нібито пообіцяв, якщо переможе, – відізвати судовий позов та гарантував безхмарне майбутнє для «Нової якості» в Черкасах. Крім того, він начебто пообіцяв додати в управління компанії Бортніка кілька новозбудованих будинків. Одразу декілька людей, які добре знають Євпака, не виключають, що як бонус напередодні другого туру виборів, на нього могли переписати частку компанії, роботою якої не задоволені черкащани. Втім, незадовільна якість послуг «Нової якості» може бути для Євпака політичною страховкою: так завжди можна сказати, що прийняв місто в критичному стані.

Преконані, черкасці вже давно визначили, хто залишає після себе результати якісно виконаної роботи, а хто тільки жаліється та обіцяє, не маючи для роботи на посаді мера ані необхідного досвіду, ані професійних знань, ані реальних досягнень перед громадою. Тому нині великі сподівання на містян, які під час другого туру зроблять мудрий вибір, не увімкнувши зеленого світла порожнім популістам та комунальним грабіжникам.

*політична реклама

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору