Чому черкащани не побачили у платіжках за жовтень нарахованих пільг?

07 листопада 2019, 18:33

Із 1 жовтня 2019 року в Україні стартувала монетизація пільг на оплату житлово-комунальних послуг.

Відтепер пільговики отримуватимуть платіжні квитанції з повною сумую до сплати за спожиті комунальні послуги, а виплата розрахованої суми пільги здійснюватиметься за двома механізмами: у грошовій безготівковій та у грошовій готівковій формах.

У грошовій безготівковій формі – розраховані органами соціального захисту суми пільг перераховуються АТ «Ощадбанк» для подальшого проведення розрахунків з надавачами послуг за кожного конкретного пільговика.

За таким сценарієм, пільговики, як і раніше, сплачують частину платежу, а суму пільги за них перераховує АТ «Ощадбанк» надавачу послуг.

Інформацію про те, яка сума була нарахована у вигляді пільги, споживач буде отримувати через смс-повідомлення від банку. Про це заявив заступник міністра соціальної політики України Віталій Музиченко під час брифінгу, який був проведений у Києві.

Враховуючи те, що відповідний механізм запроваджується в Україні вперше, через неточність даних з технічних причин можуть бути випадки не нарахування окремим особам суми пільги за жовтень 2019 року. Сума пільги у такому випадку буде нарахована у наступному місяці.

У грошовій готівковій формі – оплата пільг відбувається шляхом перерахування структурним підрозділам з питань соціального захисту населення коштів на рахунок пільговика, відкритий в установі уповноваженого банку, або через виплатні об’єкти АТ «Укрпошта».

Тобто пільговик отримує готівку «на руки» і самостійно розраховується за спожиті комунальні послуги.

Але, у разі наявної простроченої понад місяць заборгованості з оплати послуг, сума якої перевищує 20 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, у пільговиків, які отримують пільгу у готівковій формі, виплати пільг з наступного опалювального сезону будуть здійснюватися у грошовій безготівковій формі.

Для отримання пільг у грошовій готівковій формі необхідно було звернутися до Департаменту соціальної політики до 15 жовтня 2019 року та написати відповідну заяву. Наступний період прийняття заяв – з 01.05 до 15.05.2020 року.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору