Аміак, формальдегід та діоксид азоту – чим забруднене повітря в Черкасах

07 листопада 2019, 18:01

Відповідно до розрахованого комплексного індексу, рівень забруднення атмосфери у місті є підвищеним. Повпливали на це, зокрема, погодні умови.

Лабораторія обласного гідрометцентру підвела підсумки результатів спостережень за жовтень цього року. Всього за місяць було відібрано 1716 проб повітря. Проби відбирались у центрі міста, Південно - Західному мікрорайоні та мікрорайоні «Д».

Упродовж більшості днів жовтня переважав антициклональний характер погоди, було маловітряно, часто виникали густі тумани, що створювало умови для накопичення шкідливих домішок у приземному шарі повітря. Як відомо, крапельки туману затримують розсіювання домішок, а такі сполуки, як діоксид сірки та діоксид азоту при взаємодії з атмосферною водою утворюють кислоти.

Крім того, стан повітря погіршувався через масове спалювання опалого листя та інших побутових відходів у приватному секторі, що притаманно для осіннього періоду.

Також у жовтні місто було оточене димом, що поступав від горіння та тління торф’яних полів у Золотоніському районі та у районі села Білозір'я. Великі перепади температур між перегрітим грунтом та холодним повітрям створювали густі тумани, які спостерігались у окремі дні жовтня у вигляді смогу. Тому не дивно, що жителі міста, особливо похилого віку, скаржились на погане самопочуття.

Із хімічних сполук атмосферу в Черкасах забруднюють вище допустимих норм аміак (на рівні 1,3 ГДК), формальдегід (на рівні 2,3 ГДК) та діоксид азоту (на рівні 1,3 ГДК). Найбільш забрудненими районами є центр міста та Придніпровський мікрорайон. Найбільший вклад у забруднення атмосфери цими домішками вносять діючі підприємства та автотранспорт.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору