Чому бізнесмени і боксери йдуть у політику, – відомий промоутер розповів про брата-кандидата

13 жовтня 2020, 09:22

Олександр Красюк

Керівник відділу торгових операцій компанії LNZ Group Віталій Красюк увійшов до першої десятки висуванців у депутати Черкаської міської ради від "Європейської солідарності" та балотується по округу №1. Згадуючи про нього, більшість обмежується визначенням "керівник одного з відділів відомого агрохолдингу". І це майже все, що відомо. Говорити про себе - завжди добре і приємно. Але чи не найкраще розповісти про кандидата можуть рідні, які знають його в першу чергу як людину, і тільки потім - як того, хто балотується. Чи діють у політиці "методи бізнесу" та як бачить у ній родича-бізнесмена - розповів брат Віталія Красюка Олександр - знаний у спортивних колах промоутер.

Ім'я Олександра Красюка добре відоме серед поціновувачів боксу, насамперед, як промоутера відомих боксерів, серед яких зірка світового рингу Олександр Усик. Кого ви ще ведете та яка нині ситуація з боксом в Україні в умовах пандемії?

На сьогодні, окрім Олександра Усика, нашу компанію представляють досить яскраві та перспективні: Денис Берінчик, Дмитро Митрофанов, Макс Бурсак, Василь Чеботар, Мішико Беселія – до речі, черкащанин.

Щодо до боксу в Україні та, взагалі, у світі - що тут казати, карантин, звісно, неабияк ударив по спорту. Наприклад, через пандемію було відмінено бій Усика с Чисорою у Великобританії навесні, але ми змогли його перенесли його на 31 жовтня. Дай Бог, він таки відбудеться, бо увесь цей час як Олександрові так і Дерекові довелось тримати себе в формі. Декільком світовим компаніям в умовах карантину вдавалося робити шоу без глядачів і я розумію своїх колег-промоутерів, адже потрібно тримати компанії та підопічних «на плаву». К2 теж не виключення, тож ми вирішили зробити невеликий турнір, який відбувся 8 жовтня в заміському комплексі під Києвом. Відчувалось, як самі боксері, так і глядачі за півроку засумували за такими вечорами. Майже всі бої видались яскравими за емоційної підтримки публіки в залі. 

Компанія братів Кличків, знайомства із зірками світового рівня. І все це – про нашого земляка. Що для вас  - рідне місто? Що з ним пов'язує?

Так, Черкаси – моє рідне місто. І пов’язують мене з ним, у першу чергу, мої батькита брат, які тут живуть. Тут я навчався, закінчив Першу міську гімназію. Звісно, у мене в Черкасах і багато друзів, родичів. Люблю приїжджати на відпочинок, особливо влітку.

Найбільше вабить "мала батьківщина" – Дахнівка. Це прекрасні місця, куди хочеться повертатись.

Останнім часом у політику масово йдуть шоумени, спортсмени, івент-мейкери. Як ви до цього ставитесь?

Нещодавно усвідомив, що наша компанія К2 стала буквально "кузнею кадрів". Бо окрім Макса Бурсака, який балотуватиметься в Київраду та Дениса Берінчика, що йде в районну раду, на посаду міського голови Вінниці претендує колишній боксер В'ячеслав Узелков, а у Харкові балотується до міської ради наш Сергій Федченко.

Я вважаю, що людина сама визначає свої можливості. Найголовніше при  цьому – яка в неї мотивація, що саме штовхає йти в політику. Якщо мова йде про данину моді, то це одне. А якщо є бажання застосувати свої досвід, вміння, авторитет і знання до нових системних покращень та удосконалення життя земляків, то це зовсім інше. Це хороша мета.

Віталій Красюк

  • Розкажіть про свого брата. Політика для нього – це нове. Чи підтримуєте його в цьому починанні?

Звичайно підтримую. Я його підтримую в будь-якій ініціативі. Це його обдумане рішення. Він досвідчена людина, яка реалізувала себе у професії, в бізнесі, як громадянин та голова родини. Я вважаю, що він має для цього достатньо досвіду і його діяльність приноситиме користь.

Чим він займається? Наскільки вам близька ця сфера?

Він бізнесмен. І те, чим він займається, перегукується з тим, чим займається більшість людей із мого кола спілкування. Про нього скажу так: це людина, яка вміє брати на себе відповідальність. Неважливо, хто та в якійгалузі працює, важливо, як це робиться. І якщо тримати слово і виконувати обіцянки  –  це цінуватиметься в будь-якій сфері діяльності.

Як сприйняли рішення брата йти в політику? Переживаєте за нього?

Чесно кажучи, подвійні відчуття. Політика – досить непроста справа, і не тому, що нею важко займатися, а тому, що часто це "важке" оточення. Багато хто не завжди має чесні і відверті наміри. І ті методи конкуренції, які притаманні політиці, застосовуються далеко не в кожному бізнесі та часом досить жорсткі. І це дійсно її негативна сторона.Але цілеспрямована людина, яка має внутрішню мотивацію йти до своєїмети, має бути готовою до такої боротьби та налаштованою перемагати конкурентів.

Прямо як у боксі. І все ж, чи можете уявити свого брата вже депутатом? Які його якості, на вашу думку,  можуть стати в нагоді у політиці?

Як я вже казав – як людина, як чоловік – він завжди виконує взяті на себе зобов'язання.

Я знаю свого брата 38 років, тому історій і прикладів, які це доводять, можу навести безліч, повірте.Відповідальним та серйозним він був ще з дитинства.

Я розумію, що притаманні йому риси характеру в тих умовах, що маємо зараз, точно не полегшать йому життя як політику, але в тому й цінність таких людей: вони йдуть не шляхом найменшого спротиву, а принципово. Тримають курс.

Чим, на вашу думку, Віталій може займатися у міській раді?

Він працює в аграрній сфері – займається трейд-маркетингом, експортними операціями. Їх компанія працює переважно на зовнішній ринок. Віталійведе перемовини з виробниками, представниками різних холдингів по всій Україні, знає всі сучасні тенденції та зміни у своїй галузі, тому розуміє, наскільки важлива присутність у регіоні успішного бізнесу.

Концептуально його цікавить залучення інвесторів, аби створювати робочі місця в нашому місті.  У нас велика кількість родин, де хтось працює за кордоном, а це можна і треба змінювати. Тому в амплуа депутата, він міг би займатись залученням інвестицій та створенням нових робочих місць, адже на цій проблему вже давно час зосередитись. Інвестиції – це завжди робота для місцевого населення, яка дасть можливість людям не покидати дім та родину заради заробітку за кордоном.

Досить гостро стоїть питання забудови у прибережній зоні Дніпра. Сьогодні там величезна кількість неконтрольованих споруд. Звісно, одна людина з цим боротися не може. Це треба робити системно, організовано.

Між тим, у нас місто-курорт. Принаймні, свого часу точно таким вважалося. Сюди на літній відпочинок приїжджають люди із різних куточків України, томуприбережну зону треба розвивати. Тут потрібно робити центри дозвілля, облаштовувати парки, відкривати цікаві для туристів локації. І це має бути цілий комплекс спланованих заходів, а не «Шанхай». Однозначно – місто повинно мати цілісну стратегію розбудови берегової лінії.

Чи готові разом із братом пережити 5 років депутатства? Чи підтримати, якщо він розчарується?

Звісно, буду підтримувати. Ми завжди підтримуємо один одного. А пережити не готовий (сміється).

Чому? Брат балотується, дехто з підопічних теж. Хіба не думали про те, щоб і собі піти у місцеве самоврядування?

Сам - ні. Я мамі обіцяв не йти у політику (сміється). Ні, себе я в цьому не бачу. У світі боксу достатньо своєї «політики», тому мені цього вистачає.

Чи маєте якесь "завдання" для брата як для майбутнього політика?

Він мій старший брат і його "місія" - давати настанови. Зі свого ж боку, я можу підтримувати, допомагати, але це його рішення і його відповідальність.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору