Член Народної ради Черкас розповів, які наслідки може мати арешт Фірташа для Черкас

14 березня 2014, 09:58

Член Народної ради Черкас Юрій Сас розповів, які наслідки може мати арешт Фірташа для Черкас. Про це він написав у Facebook. Нагадаємо, днями австрійська поліція арештувала у Відні українського підприємця-олігарха Дмитра Фірташа. Почесний президент ПАТ "Азот" Валентина Жуковська цю інформацію підтвердила, однак запевнила, що Черкаський АЗОТ працює у звичному режимі. 

"Тут треба перш за все наголосити, що ніхто не має права називати українського громадянина Фірташа злочинцем до вироку суду. Вирішувати це буде не Соснівський і не Печерський суд. На жаль? На щастя?

Хочу всіх закликати подумати над наслідками проблем Фірташа для нашого міста і області. Якщо припустити, що ДФ-груп та його частина "Остхем" не зможуть повноцінно функціонувати без особистої участі Фірташа (а це цілком реально, враховуючі непрозорі схеми ціноутворення на газ для його підприємств та облгазів), то Черкаський АЗОТ, зокрема, може припинити виробництво. Я дуже хотів би, щоб представники "Остхему" звернулися б до громадян із заспокійливою заявою, запевнили, що з АЗОТ-Черкаси все добре і робочі місця будуть збережені. Але готуватися треба до найгіршого.

Якою не була б нова влада в місті Черкаси і на Черкащині, вона матиме грандіозну проблему в разі колапсу найбільшого в області промислового підприємства. Це і декілька тисяч безробітних, це і зупинка надходження податків до бюджетів, це соціальний вибух.

Врешті, міська інфраструктура Черкас залежна від азотівського каналізаційного колектора. Не треба забувати і про цей фактор.

Хто і як може допомогти в цій ситуації? Таке питання мають ставити перед собою претенденти на владні кабінети вже зараз, не дочекавшись офіційних призначень. Області та місту потрібно буде посилення в напрямку підвищення інвестиційної привабливості, конкурентоздатності регіону. Нові кадри, нові ідеї, кризовий менеджмент.

Потягнуть?"

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору