Черкаси розривають угоду з інвестором, який хотів збудувати сміттєспалювальний завод

05 квітня 2018, 17:51

4 квітня в Черкаській ОДА відбулася нарада очільників області та апарату адміністрації з керівництвом ТОВ “Еко-баік” та партнерами підприємства. На ній йшлося про важливість проекту зведення в межах міста Черкаси сміттєспалювального заводу, його безпечність та досвід партнерів підприємства в реалізації таких проектів. Однак під час наради з’ясувалося, що підприємство не виконало умов інвестиційного договору і місто направило йому листа про розірвання договору в односторонньому порядку.

 Про це на нараді повідомила заступник міського голови Черкас Людмила Бордунос

  — Черкаська міська рада обмежила умови договору тим, що ТОВ “Еко-баік” протягом двох місяців мало надати певні документи та зайнятися розробкою проекту. На сьогодні ми не отримали жодного документу на право користування земельною ділянкою, — прокоментувала ситуацію Людмила Бордунос.

Нагадаємо, що 23 листопада 2017 року на сесії Черкаської міської ради було з другої спроби ухвалено рішення про підтримку проекту інвестиційного договору про будівництво заводу з комплексної переробки твердих побутових відходів у Черкасах. Ініціатором будівництва такого заводу виступило ТОВ “Еко-баік”.

На будівництво заводу підприємство планувало залучити 80 мільйонів доларів інвестицій, а місто, в свою чергу, зобов’язалося віддавати підприємству всі тверді побутові відходи протягом 25 років.

В той же час реалізація саме цього проекту викликала неоднозначну реакцію у містян. Так ще у вересні 2016 року відбулися громадські слухання з приводу зведення в Черкасах сміттєспалювального заводу і автори проекту не змогли переконати учасників слухань в безпечності такого підприємства.

Чи продовжиться співпраця — наразі невідомо. Відправлений поштою лист керівництво підприємства не отримало і ознайомилося з його вмістом лише на нараді.

Андрій сказав:

Правильно, а навіщо нам такий завод. Візьмемо приклад з Білозір’я – там сміття прямо на поле викидають за об’їзною, а Черкаси чим гірші…

Николай сказав:

Существует проект мусоросортировочного завода
без всякого сжигания. ООО ЭКО-ЧЕ уже заводит
инвестиции в город

Алена сказав:

Всё предсказуемо. Всё, что идёт в пользу городу – “рубится на корню”! Воруют люки-закройте свои “гадюшники”-пункты приёма вторсырья! И что? Они работают “в штатном режиме”! Нужен единый электронный билет, который сделал бы перевозки прозрачными. И что? Это не выгодно, так как на линии машин в разы больше, выручка в разы больше, а отчёт идёт в разы меньше. Выгодно нам-не выгодно им. Кому выгоден мусоропереработывающий завод? Народу. А ОНИ делают на мусоре миллионы. Без завода И причины будут каждый раз разные. Опять “рулят” кукловоды”?

Світлана сказав:

Дуже обурює. А чиїми інтересами керувалась міська рада коли укладала угоду з цим Еко-Байком, якщо сміття повинно було спалюватись, а не перероблятись як у всіх європейських країнах. І цей сморід в межах міста! Жах!.

Світлана сказав:

Цікаво. Міська рада укладала договір. невже повірили просто на слово ЕКО-БАЙКУ що він щось збудує. Мабуть для того щоб укласти договір потрібно виготовити якісь необхідні документи. І мова йде про спалювання. а не про переробку як у всіх нормальних державах. Ганьба

Вгору