За майже місяць вимушеного "домашнього арешту" можна дізнатися та вивчити багато нового. Все, що для цього потрібно - доступ до інтернету. Ось підбірка різних цікавих сайтів, онлайн-лекцій, курсів та сервісів, які точно не дадуть засумувати.
Корисні українські сайти
"Джарвіс" - онлайн-асистент з вибору фільмів. Бот допоможе максильно швидко підібрати картину під ваш настрій і винятково в українській озвучці.
"Музеї України просто неба" - 3D-тури музеями України не виходячи з дому.
Компанія Google разом з міністерством культури України оцифрувала сім музеїв просто неба в різних регіонах країни і створила віртуальний тур ними. На спеціальному сайті можна помандрувати, дізнатися про історію життя в різних регіонах, а також ознайомитися з народною архітектурою та побутом.
"Мова - ДНК нації" - сервіс для тих, хто хоче вдосконалити знання української мови. На сайти ви знайдете цікаві вправи, диктанти, бібліотеку правил та, навіть, навчальні мультфільми для дітей.
"Prometheus" - безкоштовні онлайн-курси українською мовою. Навчатися можна в будь-який час, адже відеолекції, тести і форум доступні цілодобово.
Безкоштовні онлайн-лекції та курси
Медіа "Bazilik" опублікувало підбірку з 11 безкоштовних і цікавих лекцій та курсів, які можна пройти онлайн. Ось деякі з них:
"Brand Father" - онлайн-курс від маркетолога та засновника креативного агентства Fedoriv Agency — Андрія Федоріва. Стане в пригоді для тих, хто бажає створити власний бізнес або реанімувати бренд, що вже існує.
Щодня протягом двох тижнів на YouTube-каналі з’являтимуться епізоди з лекціями курсу. Перший епізод вийшов 16 березня 2020 року. Раніше вартість курсу становила $200, але відтепер кожен охочий матиме змогу подивитися матеріали безкоштовно.
"Пусто" - проєкт про живопис, літературу та кіно. Редакторки порталу простою мовою розповідають читачам про мистецькі течії, зарубіжні та українські твори, відомих і не дуже митців, балет, експериментальний театр тощо.
"Coursera" - платформа для онлайн-освіти, яка пропонує курси різної тематики від топових коледжів, університетів та корпорацій.
У вільному доступі можна знайти багато курсів не лише для студентів вишів, а й для кожного, хто бажає розширити знання в програмуванні, дизайні, мистецтві чи інших галузях.
У "OpenMind Academy" вас навчать розбиратися у вині, розвіють відомі міфи про напій та розкажуть, як створити вино без сульфітів.
“Найкращий український сомельє” 2015 року та шеф-сомельє GoodWine Роман Ремєєв підготував 6 лекцій про натуральне вино. Раніше курс коштував 650 грн, але, завдяки підтримці GoodWine, він став безкоштовним для всіх охочих.
Відеолекторій "WiseCow" — джерело цікавої інформації про історію, культуру та мистецтво.
На сайті розміщені готові курси з історії українського мистецтва, голлівудського ренесансу, моди та журналістики. Для зручності випуски додали також на YouTube та SoundCloud, щоб їх можна було прослуховувати у фоновому режимі.
Розважальні сервіси
"Localingual" - сайт, на якому можна почути всі мови світу. Також тут ви знайдете типові фрази, які вживають жителі тієї чи іншої країни.
"Silk" - навіть якщо ви не любите чи не вмієте малювати, цей сайт принесе вам задоволення від процесу.
"Віртуальне піаніно" - відмінна можливість пограти на фортепіано на вашому комп’ютері.
"Панорами" - на цьому сайті зібрані найкрасивіші і масштабні панорами з усіх куточків світу.
Підготувала Інга Голик
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram