Черкаси готуються до зведення другої черги полігону твердих відходів

31 серпня 2018, 15:23

Черкаси готуються до зведення другої черги полігону твердих відходів

Сьогодні в Черкасах відбулася робоча нарада, на якій було представлено проект будівництва другої черги полігону твердих побутових відходів. 

Загалом роботи триватимуть 12 місяців, а орієнтовна вартість всіх робіт складе близько 93 мільйонів гривень.

- У нас відбувся тендер на проектування другої черги робіт. Перемогло львівське підприємство із серйозним досвідом проектування таких робіт. Роботи розпочали відповідно до графіку, настала стадія, яка передбачає погодження відповідними службами, - розповів директор департаменту архітектури та містобудування Артур Савін.

Друга черга передбачає проектування ділянки площею 4,2 га. На ній буде розміщено котлован площею 3,5 га (такий же як і на першій черзі), а його глибина складе 13,5 метрів.

– Звичайна тривалість експлуатації такого полігону становить 3,5 роки. Однак, наш проект передбачає будівництво лінії сортування сміття, що дозволяє збільшити термін експлуатації удвічі – більше 7 років. Завдяки використанню сортувальної лінії захороненню підлягатиме лише невелика частка відходів. Більша частина яких буде піддаватися переробці, - повідомив головний інженер проекту Олег Пушкаренко.

Варто врахувати і те, що проектом передбачено зведення локальних очисних споруд та станцію відбору фільтрату. Остання буде функціонувати на два полігони - вже діючий та той, що зводиться. За проектом, ця станція має відбирати до 15 кубометрів фільтрату.

Зведенням сортувальної лінії займеться підприємство ТОВ “Хаммель-Україна", яке має багаторічний досвід реалізації таких проектів в Україні.

- Сортувальна лінія потрібна для твердих побутових відходів. Мова не йде про сортування великогабаритних відходів, будівельного сміття та іншого. Для цього встановлюють додатково подрібнювачі, лінію виробництва твердого альтернативного палива тощо. Поки потужність запропонованої для черкаського полігону складає потужність у 15 тонн на годину, це 45-50 кубів сміття, - розповів директор ТОВ “Хаммель-Україна" Михайло Куценко.

Завдяки сортувальній лінії на захоронення потраплятиме лише четверте частина сміття, яка не підлягає обробці. Все інше сміття буде відправлятися на подальшу переробку - в тому числі для виготовлення rdf-палива.

Проект передбачає зведення двох сортувальних ліній. Першу лінію планується звести протягом трьох місяців, а друга буде зводитися з урахуванням потреб, які виникнуть при експлуатації першої.

Наразі проект пройшов всі необхідні експертизи. Проектувальник пророблює зауваження до проектно-кошторисної документації, які виникли на етапі експертизи.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору