Черкасцям пропонують обрати варіант намогильної споруди для загиблих на війні Героїв

12 січня 2023, 17:32

Визначити найкращий варіант намогильної споруди, яка буде встановлюватись на могилі загиблих воїнів, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, забезпечували виконання службових обов’язків та присяги на вірність українському народу, пропонують черкасцям.

Департамент архітектури та містобудування Черкаської міської ради розробив 11 макетів таких споруд відповідно до затвердженого опису зразка намогильної споруди, затвердженого Постановою КМУ від 19.08.2022 року № 935.

На могилі загиблого встановлюється намогильна споруда, яка складається з пам’ятника, постаменту та намогильної плити. Пам’ятники пропонується виготовляти із граніту у вигляді стилізованого козацького хреста – символу козацтва, українського лицарства і війська. 

На лицьовій поверхні пам’ятника карбується портрет загиблого, дата його народження і смерті, прізвище, власне ім’я, по батькові (за наявності), військове звання, а також за бажанням зображення релігійної символіки та за наявності відповідних нагород.

Жителям міста за допомогою голосування пропонують обрати один варіант надгробку, який буде встановлюватися на могилах героїв російсько-української війни коштом міського бюджету.

Голосування триватиме протягом двох тижнів (з 12 по 26 січня включно).

Віддати свій голос можна за посиланням: https://bit.ly/3XnLqU3.

За інформацією пресслужби Черкаської міськради

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору