Черкасці у соцмережах обговорюють “полювання” на призовників

28 травня 2019, 17:07

Містяни у соцмережах  обговорюють, що в Черкасах та населених пунктах району військові «відловлюють» призовників. Із власних джерел "Про все" стало відомо, що також сьогодні, 28 травня, на черкаському підприємстві "Юрія-Фарм" між керівництвом організації та представниками військкомату стався конфлікт. Останні намагалися забрати призовників для проходження медичного огляду, що обурило очільника "Юрія-Фарм". Натомість у військкоматі стверджують, що в межах призовної кампанії відбувається оповіщення черкащан про необхідність уточнення персональних даних та проходження медичного огляду. 

Насправді з початком призовної кампанії, яка в Україні триває з 1 квітня  по 30 червня стартувало оповіщення призовників і вручення перших повісток, а саме про проходження медичного огляду. В оповіщеннях беруть участь голови сільських рад, керівники підприємств та організацій, також їм допомагають представники військових комісаріатів.

За словами заступника військового комісара черкаської області Олега Захаренка, дуже багато молодих людей переховуються від строкової служби. Хтось змінює місце проживання, їде за кордон на роботу, або перешкоджає врученню повісток. Бували випадки, коли люди випускали собак на працівників військкоматів, або погрожували рушницею.

- Не раз доводилося чути про ситуації, коли призовники терміново «їхали на заробітки», або на їх захист ставала чи не вся родина, - розповідає черкащанка Оксана. - Наприклад, приходять до хлопця, а там на подвір’ї вже зібралися куми-свати-брати, які колись були «КМС по боксу» чи мають "зв’язки в прокуратурі й готові боронити свого родича до останнього". Інші ж «терміново виїжджають» на заробітки до Польщі, як тільки побачать, що біля дверей стоїть бригада. Матері закочують очі і голосять, що син у них один, а найбільш радикальні навіть можуть спустити на представників військкомату собак. І ніякі пояснення про те, що їхнього сина/друга/брата не заберуть на війну і ще невідомо, чи потрапить він в армію взагалі, бо ще ж треба пройти комісію - не діють. Тому й не дивно, що призовників у нас не вистачає.

Згідно із законом України про військовий обов’язок та військову службу після виходу Указу Президента про початок призову люди від 20 до 27 років незалежно від того отримали повістку, чи ні, повинні прийти до військового комісаріату в 10-денний термін, щоб уточнити особисті дані (місце проживання тощо) та пройти медичний огляд.

- Ми ж не ловимо людей на вулиці, щоб посадити в автомобіль і відправити до війська. Просто сповіщаємо призовників, що їм потрібно прийти до військкомату на проходження медичного огляду. Також додам, що призовників не відправляють в зону ООС, вони лише проходитимуть строкову службу у війську, - сказав Захаренко.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

неля :

коли мати за кордоном а батька закинули в машину залишивши 3 річну малу на вулиці одну сволота з воєнкомату нехай це все перенесе ваша дитина

Вгору