Черкасці просять реконструювати Долину троянд тільки після громадських слухань (відео)

26 червня 2019, 10:32

Черкасці просять реконструювати Долину троян тільки після громадських слухань (відео)

Реконструювати Долину троянд лише після громадських консультацій. Таку петицію на сайті Черкаської міськради зареєструвала черкащанка Дарина Подолян. Вона зазначила, що містян не запитали, якою вони бачать Долину троянд після оновлення, інформує "UA: Черкаси".

За концепцією проекту, доріжки в Долині троянд мають застелити тротуарною плиткою. Зі слів Романа Турецького, це хочуть зробити для зручності відвідувачів парку, також він має стати місцем, де вони зможуть більше дізнатися про історію краю часів Трипілля, Київської русі та Козачини.

«У декількох місцях ця плитка буде замінена такими табличками, на яких буде напрямок, відстань, QR-код і дата. Людина, коли фотографує, заходить на портал і бачить там, що був шлях «із варягів у греки», він проходив 200 метрів звідси. І все написано про цей шлях, які кораблі плавали», - зазначає Роман Турецький.

Черкасець Іван Подолян не погоджується з рішенням застелити доріжки парку плиткою. Говорить: містян не запитали, чи хочуть вони цього. Тому разом з дружиною на сайті міської ради чоловік зареєстрував петицію про призупинення проекту.

Зі слів чоловіка, перед розробленням проекту у Черкасах, згідно з відповідним положенням міської ради, мали провести громадські консультації.

«Управлінці міста приймають рішення щодо модернізації, не проконсультувавшись. Генерують ідеї, перетворюють це на проекти, вкладають кошти в проекти. А потім, коли він потрапляє в публічне поле виявляється, що не всі городяни з цим згодні», - говорить чоловік.

Зі слів керівника «Дирекції парків» Андрія Кучі, проект реконструкції Долини троянд почали розробляти до ухвалення положення про громадські консультації.

«Чому тоді ще, коли нічого не починали, не укладавався ні договір з проектною організацією, ні давалися якісь технічні завдання? Чому тоді це питання не піднімалося, а підняли лише тоді, коли вже показали перший ескіз цієї картини, ескіз реконструкції Долини троянд?», - говорить Андрій Куча.

Іван Подолян не погоджується із дизайном плитки. Вважає, його теж мали обговорити з черкасцями: "Обов’язково, якщо це плитка – то треба якісь візерунки на ній ставити, а навіщо? А чому це обов’язково має бути вишиванка. Чому розу вітрів, як це вписується в загальну концепцію парку?»

Автор проекту Роман Турецький пояснює: кожен орнамент має значення. Дизайн зображень узгоджували з істориками. Але ескізи не остаточні, додає чоловік.  Містяни новину про оновлення парку сприймають по-різному. Черкащанка Світлана Рева проти такої реконструкції.

«Щоб була травка, щоб не травмувалися діти. Краще так, я думаю. І так все в камінні, і в бруківці», - зазначила жінка. 

Оновлювати Долину Троянд, зі слів, керівника «Дирекції парків» розпочнуть через місяць. На це з міського бюджету спрямували 4 мільйони гривень.

«Скоро буде проводитися експертиза, тому, що там були певні зауваження. Після того, як проведеться експертиза – будемо подавати на тендер. Аж потім лише будуть якісь проводитися роботи. Це раніше, ніж кінця липня, я думаю, ніхто починати ніякі роботи не буде», - каже Куча.

Нагадаємо, світлини проекту реконструкції парку у соцмережах 7 червня опублікував черкаський скульптор Роман Турецький.

Читайте такожФігуранти криміналу з Лисянки проектують реконструкцію Долини троянд.

Коментарі

черкащанин сказав:

Очередной распил бюджета города. Такое ощущение, что чиновники думают где стырить и на этом ещё пропиарится. Не рациональное использование гос средств. В долине роз и без Вашей плитки, за 4 млн., комфортно ходить. Если очень хочется уложить плитку, то вылезьте со своих машин, пройдитесь по городу пешком (по всему городу, не только в центре). Та тротуары в ужасном состоянии. Вот что нужно ремонтировать.

Вгору