Черкасці отримають компенсації за оплату послуг водопостачання та водовідведення

23 травня 2014, 11:49

В умовах підвищення тарифів на житлово-комунальні послуги Уряд вживає низку заходів, спрямованих на посилення соціального захисту населення. Зокрема, у квітні цього року Кабінет Міністрів України ухвалив Постанову КМУ від 05.04.2014 року № 83 «Про посилення соціального захисту населення в умовах підвищення цін і тарифів на комунальні послуги», якою затверджено Порядок призначення і надання населенню компенсації додаткових витрат на оплату комунальних послуг в умовах підвищення цін і тарифів на послуги. Отримати відповідні компенсації можна з 1 липня 2014 року, тоді ж набуває чинності згадана постанова.

Про це повідомляє прес-служба КП "Черкасиводоканал".

Постановою визначено, що право на компенсацію додаткових витрат на оплату комунальних послуг (далі - компенсація) поширюється на сім’ї, які складаються з громадян України, іноземців, осіб без громадянства, які на законних підставах перебувають на території України, якщо середньомісячний сукупний дохід сім’ї за попередні шість місяців не перевищував величини прожиткового мінімуму для сім’ї, що визначається як сума прожиткових мінімумів для кожного члена сім’ї відповідно до його належності до основних соціальних і демографічних груп населення.

Компенсація розраховується як різниця між розміром плати за комунальні послуги, яку буде нараховано після підвищення цін і тарифів на комунальні послуги, та розміром відповідного платежу, який сім’я сплачувала до зміни цін і тарифів на комунальні послуги. При цьому застосовуються норма володіння чи користування загальною площею житла та норми споживання комунальних послуг, з урахуванням яких призначається субсидія.

Для призначення компенсації особа, яка зареєстрована у житловому приміщенні (будинку), звертається з відповідною заявою, пред’явивши паспорт громадянина України, в управління праці та соціального захисту населення в м. Черкаси (Соснівського чи Придніпровського району відповідно до місця реєстрації). Також до цієї заяви, згідно з постановою, слід додати:

- довідку про склад зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) осіб;

- довідки про доходи кожної особи, зареєстрованої у житловому приміщенні (будинку), за формою, затвердженою наказом Міністерства праці та соціальної політики від 27 серпня 2004 р. № 192 (крім довідок про розмір пенсії та соціальної допомоги).

Працівники управління праці та соціального захисту населення в м. Черкаси вже отримали відповідні роз’яснення до згаданого Порядку призначення і надання населенню компенсації додаткових витрат на оплату комунальних послуг в умовах підвищення цін і тарифів на послуги, і, після ретельного їх вивчення, готові приймати заяви від населення щойно постанова набуде чинності.

Фінансування витрат, пов'язаних з наданням населенню компенсації додаткових витрат на оплату комунальних послуг в умовах підвищення цін і тарифів на послуги, здійснюватиметься за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам.

 

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору