Черкасці можуть дізнатися якість повітря в місті за допомогою чат-боту

11 вересня 2023, 16:25

Жителі Черкас можуть дізнатися дані про якість повітря з допомогою чат-боту проєкту EcoCity. Нещодавно сучасний датчик для такого моніторингу встановили на будівлі міської ради.

Датчик місту передали безкоштовно в межах проєкту ЕcoCity, говорить директорка КП «Інститут розвитку міста та цифрової трансформації» Надія Івашкова.

- Датчик надає актуальні дані не тільки із рівня пилу, основних та другорядних забруднюючих газів (оксид вуглецю, діоксид азоту, аміак, формальдегід), метеорологічних показників, але і дані із радіаційного фону. Ми вдячні нашим партнерам за те, що тепер жителі Черкас можуть дізнатися більше про якість повітря в рідному місті, — каже Надія Івашкова.

Щоб слідкувати за даними з датчика, необхідно приєднатися до чат-боту проєкту EcoCity. Дані оновлюються кожні дві хвилини. У разі перевищення якогось із показників якості повітря користувач отримує сповіщення. Також програма надає рекомендації щодо дій при тій чи іншій категорії якості повітря.

- Усього таких датчиків зовнішнього встановлення в Черкасах два від проєкту EcoCity та ще один від SaveDnipro, що небагато для обласного центру, але це лише початок. Під час подальшої співпраці можливо домовитися про встановлення таких датчиків у різних мікрорайонах Черкас, — поділилася планами Надія Івашкова.

За інформацією пресслужби Черкаської міської ради

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору