Черкасці хочуть назвати одну із вулиць ім’ям Василя Стуса

09 січня 2021, 13:42

фото з мережі

Містяни назбирали необхідні 250 підписів під петицією. Тепер її має бути винесено на розгляд Черкаської міської ради.

Петицію було зареєстровано 13 грудня 2020 року активістом, громадським діячем Володимиром Мамалигою.

Зазначимо, Василь Стус (1938-1985) – український поет XX століття, перекладач, прозаїк, мислитель, літературознавець, правозахисник, борець за незалежність України в XX столітті. Один із найактивніших представників українського дисидентського руху. Помер в ув’язненні. Лауреат Державної премії ім. Т. Шевченка (1991), Герой України (2005, посмертно).

Поділитись

Коментарі

Черкащанка :

Кому “заважає” вулиця імені Петра Василини? Наш земляк, у 1941 році партизанив на території нашої області і у цьому ж році його закатували німці. Спочатку ця вулиця була Червоноармійським провулком, потім збирали підписи (десь у 70-х роках), щоб на честь нашого черкасьця, заслужену людину, назвати вулицю…І ЩО ТЕПЕР РОБИТЬСЯ? Оті 208 людей, що поставили підпис за перейменування, хоч знають, ХТО він такий, цей Петро Василина?? У Черкасах є багато вулиць із безглуздими назвами, типу Садова, Дачна. Чому б не назвати одну із них ім”ям Стуса?? Хто взагалі “сотрясает воздух” цими ідеями, топонімічна комісія чи комусь просто назва вулиці асоціюється із жіночим ім”ям? То вулицю Можайського, видатного льотчика, хотіли Бандерою назвати. Тепер Василини не до вподоби…Просто слів немає,як це обурює.

Казбет :

Я цілком і повністю за декомунізацію. Але… Петро Василина пожертвував своїм життям в боротьбі з загарбниками. Так само жертвували своїми життями і воїни УПА. Давайте залишимо діючу назву, адже в Черкасах є ще чимало вулиць, яким можна дати ім”я В.Стуса. Наприклад, вулиці Толстого, Пушкіна, пров.Нєкрасова – представників чужої культури для України.

Ольга :

Пане Мамалига, вам немає чим зайнятися? У депутати не вибрали (чомусь у Татарбунарах), то ви вирішили зайнятися перейменуванням вулиць? Вивчіть спочатку історію нашого міста та життя видатних людей, що віддали життя за рідне місто! Птро Василина загинув у 1941 рокі від рук фашистів, він – наш земляк, усе своє життя жив на Черкащині, батрачив, партизанив. А ви…

Вгору