Черкаський гімнаст увійшов до десятки найкращих атлетів України

20 грудня 2023, 08:27

Шосту позицію у рейтингу ТОП-10 української спортивної еліти 2023 року посів молодий гімнаст із Черкас Ілля Ковтун. Цього року він став справжньою зіркою чемпіонату світу, здобувши "срібло" у багатоборстві, що стало найвищим досягненням української чоловічої гімнастики на світових першостях, повідомляють на сайті АСЖУ.

До цього моменту найвищим досягненням на мундіалях для української чоловічої гімнастики за часів Незалежності залишалася "бронза" олімпійського чемпіона Олега Вернява, здобута ним в «all-round» у Штутгарті-2019. Цю “висоту” Ілля Ковтун повторив на чемпіонаті світу-2021.

20-ти річний гімнаст поки що не має лише олімпійської нагороди. Але його прогрес та результати свідчать про те, що наступного року в Парижі учень Ірини Горбачової має гарні шанси поповнити свою солідну медальну колекцію ще  головною для будь якого спортсмена – медаллю Олімпійських ігор.

Нагадаємо, що в грудні 2021 року черкаський гімнаст увійшов в історію: його ім’ям було названо елемент на паралельних брусах. Елемент включає переворот назад з упору на руках, а потім поворот на чверть оберту до брусів. Вперше Ілля Ковтун виконав його на етапі Кубка виклику 2021 року у словенському Копері.Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору