Черкаський драмтеатр вперше за п’ять з половиною років приймає відвідувачів (ФОТО)

09 березня 2021, 18:40

Перший захід у відреставрованому Черкаському обласному музично-драматичному театрі імені Т. Шевченка відбувся сьогодні, 9 березня. Благодійний концерт приурочений до дня народження Кобзаря.

Від пожежі, яка знищила зсередини черкаський  театр,  до цього дня пройшло 2078 днів, а на Черкащині встигло змінитися 6 губернаторів. 

Журналісти “Про все” вирішили згадати хід реставрації “багатостраждального” драматичного театру.

Першими пожежу побачили актори, які прийшли на репетицію

Пожежа в Черкаському драматичному театрі імені Тараса Шевченка сталася 1 липня 2015 року.  Повідомили про надзвичайну ситуацію актори, які прийшли на репетицію вистави і побачили дим. За їхніми словами, загорання сталося на третьому поверсі будівлі. У результаті згоріла сцена, зал для глядачів і дах, площею 200 кв.м. Причиною пожежі правоохоронці визначали підпал, але винуватців і досі не  встановили. 

Загалом на відновлення театру витратили близько п’яти з половиною років та 183 млн грн. Кошти виділяли з державного, обласного та міського бюджетів. Допомагали фінансово також небайдужі черкащани та колеги з Київського театру. 

Гроші на реконструкцію театру збирали звідусюди

Спочатку у 2015 році порахували, що на ремонт театру необхідно 83 мільйони гривень, які мають надійти з державного, обласного та міського бюджетів, а також бюджетів усіх рівнів Черкащини. 

У тому ж році Кабінет Міністрів України затвердив розпорядження про спрямування понад 16,4 млн грн на ліквідацію наслідків пожежі. 

У 2016 році ж умовна сума відновлення драмтеатру зросла до 140 млн.грн.

Початок відновлення драмтеатру

Зовнішній ремонт черкаського драмтеатру розпочали у середині червня 2016 року. Тоді відновили накриття, фасад та вікна.

Відновлення внутрішньої частини приміщення розпочалося у 2017 році. Тоді проводилися будівельні роботи з монтажу системи опалення та встановлення електричної частини, облаштовувся інтер’єр до сцени, зал, фойє, кулуари а підрядником було замовлено обладнання по пожежній безпеці. 

Ремонт сценічного обладнання розпочався вже наступного року.

Упродовж 2015-2018 років на відновлення драмтеатру спрямували 93,7 млн грн (підготовчі роботи, першочергові аварійно-відбудовні роботи та реконструкція І-ї черги - ред.). Із міського бюджету Черкас у 2016-му виділялася субвенція розміром у майже 5 млн грн. 

Станом на 2019 рік кошторисна вартість І черги об’єкта становила 102,2 млн грн, вартість ІІ черги – 56,1 млн грн, загальна вартість реконструкції – 158,3 млн грн. Для завершення робіт із реконструкції І черги у 2019 році виділялися кошти в сумі 30,8 млн грн (27,7 млн грн – державний фонд регіонального розвитку; 3,1 млн грн – обласний бюджет). 

Через п’ять з половиною років, “багатостраждальний” театр відкриває двері для відвідувачів

Проте у  2020 році із завершенням реконструкції театру виникли проблеми. Після останніх коригувань виявилося, що вартість робіт другої черги становить 118 млн грн. А єдиним джерелом для фінансування був Фонд розвитку, ресурс якого 150 мільйонів. У той же час в області вистачало довгобудів, тому на таку суму керівництво області не погодилося.

У 2020 році місто виділило на реконструкцію Театральної площі 8 млн гривень. Також на відбудову театру додатково спрямували 12 млн грн із Державного фонду регіонального розвитку. Починаючи з цього ж року, проєкт реконструкції театру було включено до програми «Велике будівництво», проте на карті проєкту немає такого об’єкту як реконструкція Черкаського обласного драматичного театру імені Т. Шевченка.

Загалом на відновлення театру після пожежі протягом 2015-2020 років було спрямовано 183 млн грн.

У межах першої черги робіт була проведена повна реконструкція приміщення, зокрема і заміна комунікацій.

У межах другої черги здійснили облагородження території та ремонт сцени, зокрема:

– облаштування планшету сцени;

– відновлення поворотного кола сцени із заміною тросів;

– проведений капітальний ремонт 22-ох лебідок для штанкетного та софітного обладнання;

– замінено троси в повному обсязі;

– замінені гальмівні пристрої лебідок;

– повністю замінене силове обладнання для електропостачання лебідок.

Сьогодні ж Черкаський драмтеатр прийняв перших відвідувачів після пожежі 2015 року. 

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору