Черкаським тваринам загрожує африканська чума

17 січня 2014, 18:20

Небезпечне вірусне захворювання - африканська чума - загрожує черкаським свиням. І хоча для людини ця хвороба ніякої небезпеки не становить, проте місту загрожує великими економічними збитками. Тому постійна надзвичайна протиепізоотична комісія при міській раді затвердила заходи з недопущення поширення вірусу африканської чуми в Черкасах.

Про це сьогодні, 17 січня, під час прес-конференції розповів головний державний інспектор ветеринарної медицини в м. Черкаси Василь Крук.

Спалах африканської чуми свиней вже зафіковано у Росії та Білорусі, а 5 січня його встановили і на Україні, на Луганщині. У річці Деркул, що на кордоні з Росією, було знайдено труп дикого кабана, хворого на африканську чуму.

- Ця хвороба може виникнути де завгодно і як завгодно, оскільки передається не лише дикими та свійськими тваринами, але й через продукти харчування (з ковбасою, копченостями). Також може перевозитися на транспорті, зберігатися на дерев'яних поверхнях, фарбі, стійка до температур та pH середовища, - зазначив Василь Крук.

За його словами, ніякого захисту від цієї хвороби (вакцинації, лікування) людство ще не вигадало.

- Усіх хворих тварин знищують, спалюють. Визначається 10-кілометрова зона, у якій підозрілих тварини також знищують. Свиней, які перебувають у 20-кілометровій зоні можуть переробити на м'ясокомбінаті тільки на тушонку. На сьогодні ми повинні зробити усе необхідне, щоб не допустити виникнення цього захворювання у Черкасах, - наголосив головний державний інспектор ветеринарної медицини в місті.

Величезні збитки для міста можуть стати наслідками поширення цієї хвороби в Черкасах.

- Наприклад, у невеликому селі в Запорізькій області на ліквідацію чуми було витрачено близько 5 млн грн, тому можна лише уявити, які витрати будуть для Черкас. Кошти доведеться брати з місцевого бюджету, - зауважив Василь Крук.

Він також повідомив, що основною причиною поширення цієї хвороби в Черкасах може стати стихійна торгівля, оскільки за нею немає ніякого контролю. Тому ветеринар закликав містян не купувати м'ясні та молочні продукти на стихійних ринках.

Черкасцям, які утримують свиней, Василь Крук порадив обов’язково зробити щеплення тварини вакциною проти класичної чуми свиней. Керівників ринків, представників відповідних контролюючих органів міста закликав приділяти значну увагу організації лабораторних досліджень м’ясної продукції. Власників же господарств, які утримують поголів’я, попросив приділити більшу увагу забезпеченню біологічного захисту своїх свинокомплексів та ферм.

Довідково: Африканська чума свиней - вірусне захворювання, що вражає домашніх і диких свиней, кабанів. Відповідно до міжнародної класифікації заразних хвороб тварин, АЧС належить до високої категорії небезпеки.

Поділитись

Коментарі

Вгору